خالق و توسعه دهنده کسب و کارهای اینترنتی

ما در ایران رادا علاقه داریم تا رضایت شما را به حداکثر میزان ممکن برسانیم. در همین راستا این اطمینان را به شما می دهیم که اگر سرویس یا خدماتی آنگونه که به شما گفته شده ارائه نشده باشد آماده هستیم تمام یا بخشی از هزینه شما را بازگردانیم. اما برای رسیدن به این مرحله که نیاز است شما موارد زیر را مطالعه کنید و در صورتی که شرایط آن را دارید مراحل را دنبال نمایید.

.

شرایط عمومی بازگشت وجه :

۱- کیفیت خدمات ارائه شده با اطلاعات مندرج در سایت همخوانی نداشته باشد.

۲- سرویس در زمان مقرر برای شما فعال نشده باشد یا ارائه نشده باشد.

۳- کارفرما باید تمام درخواست های تیم پشتیبانی را در زمان های مقرر انجام داده باشد.

.

لازم به ذکر است در صورت تایید واحد مشتری مداری ایران رادا مبلغ به اعتبار شما در در حساب کاربریتان بازگشت داده خواهد شد. و می توانید برای تمدید دیگر سرویسها و یا تهیه سرویس دیگر استفاده نمایید. لازم به ذکر است تایید و یا رد درخواست شما برعهده واحد مشتری مداری ایران رادا می باشد و ایران رادا تعهدی بر واریز صد در صدی مبلغ نمی دهد. این واحد مجاز است درخواست شما را تایید و یا رد نماید. اگر تمایل دارید مبلغ به حساب بانکی شما بازگشت داده شود پس از بازگشت وجه به حساب کاربریتان مراحل زیر را نیز دنبال نمایید.

.

ما برای این که بتوانیم مبلغ را به حساب بانکی شما بازگردانیم نیاز است اطلاعات شما را به صورت دقیق در دسترس داشته باشیم. در همین رابطه نیاز است آدرس شما ، تلفن ثابت و همراه شما مورد تایید ما قرار بگیرد. در این مسیر خواهشمندیم روند را از طریق تیکت با واحد مشتری مداری ایران رادا دنبال نمایید.

تایید آدرس :

برای تایید آدرس نیاز است نامه ای از سمت ما به آدرس شما ارسال شود تا شما با دریافت و ارسال کد مندرج آدرس خود را برای ما به سطح تایید برسانید. برای این کار ابتدا درخواست ارسال نامه را برای واحد مشتری مداری ارسال کنید و پس از دریافت تایید اولیه شرایط اولیه نامه تایید هویت برای شما صادر گردد و برای شما ارسال گردد. ارسال نامه تایید هویت برای شما مبلغ ۳۵.۰۰۰ تومان هزینه خواهد داشت. این هزینه ها شامل چاپ ، ارسال و سایر هزینه های مربوطه می باشد. پس از ارسال نامه حداکثر ۴۸ ساعت پس از تحویل فرصت دارید تا کد درج شده در نامه را به واحد مشتری مداری ایران رادا از طریق تیکت ارسال کنید.

تایید تلفن همراه :

ما یک پیامک برای شما ارسال می کنیم که حاوی یک کد است. نیاز است این کد را برای واحد مشتری مداری از طریق تیکت ارسال کنید. لازم به ذکر است این کد حداکثر ۶ ساعت اعتبار دارد.

تایید تلفن ثابت :

پس از مرحله تایید آدرس و تلفن همراه نیاز است تا تلفن ثابت خود را به سطح تایید برسانید. برای تایید شماره تلفن ثابت خود را در واحد مشتری مداری اعلام می کنید و سپس منتظر می مانید که حداکثر طی ۷۲ ساعت با شما تماس بگیرند. لازم به ذکر است پاسخگویی فرد الزامی می باشد. این تماس حداکثر دوبار انجام می گیرد و در صورت عدم حضور شماره تایید نخواهد شد.

تایید اطلاعات هویتی :

در این مرحله نیاز است صفحه اول شناسنامه به همراه کارت ملی به صورت رنگی اسکن و برای واحد مشتری مداری ارسال گردد.

.

پیام مدیر عامل :

این سطح از امنیت برای تایید شما ناشی از جلوگیری از مشکلات ناشی از فیشینگ صورت میگیرد و ایران رادا پیش تر از شما بابت این روند عذرخواهی می کند. ما تمایل داریم این روند کوتاه باشد تا رضایت شما حفظ شود ولی متاسفانه به دلیل مشکلات ناشی از فیشینگ مجبور به طی کردن این روند هستیم.

.

لازم به ذکر است بازگشت وجه به حساب کاربری نیاز به تایید هویت و سایر تایید ها نیست و پس از تایید واحد مشتری مداری ایران رادا مبلغ با سرعت به حساب کاربری شما بازگشت داده خواهد شد.