دیجی کالا

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .
تاریخ بروز رسانی۱۶ آذر ۱۳۹۸نوع سایتفروشگاهی

سطح کیفیت سایت : ۱۱ از ۲۰

نشانی سایت : digikala.com                میزان رشد :

وضعیت سئو

سطح کیفیت لینک ها

درصد لینک های غیر مفید

  • مفید
  • غیر مفید

تعداد بک لینک ها : ۱۵/۵۴۱ 

استاندارد لینک های غیر مفید کمتر از ۵ % است.

– تعداد کاراکتر دامنه یعنی تعداد حروفی که داخل آدرس سایت به کار رفته است مثلا Iranrada.com دارای ۸ حرف می باشد. (استاندارد تعداد کاراکتر بین ۳ تا ۱۳ کاراکتر است)

– کیفیت دامنه برمیگردد به استفاده نکردن از اعداد و خط فاصله در دامنه. مطلوب ترین و باکیفیت ترین دامنه، آنست که تنها حروف در آن به کار رفته باشد.

تعداد کاراکتر دامنه : ۸

کیفیت دامنه : بالا

– پنجره آی فریم (IFrame) : یکی از تگ های HTML بوده که جهت نمایش یک صفحه اینترنت در سایت شما بکار گر فته می شود. به عبارت دیگر آی فریم به عنوان تگ سازنده ی سایت توانایی نمایش اطلاعات و تمامی محتویات یک لینک داخل سایت را فراهم می آورد که برای سئوی سایت مضر است

وجود iFrame در صفحه : دارد

– وضعیت URL مناسب به نحوه آدرس دهی در سایت برمیگردد. استاندارد یک URL در سایت به شکل روبه رو است. مثال : iranrada.com/m لازم به ذکر است استفاده از کاراکتر های فارسی در دامنه باعث می شود تاثیرات غیرقابل پیش بینی در سئوی سایت بگذارد.

وضعیتURL صفحات : نامناسب

نسخه موبایل یا ریسپانسیو یعنی برای هر صفحه نمایشی (هردستگاهی مثل موبایل، تبلت و …) نمایش درست دارد و بخشهای مختلف سایت مرتب برای نمایش در صفحات مختلف طرح ریزی شده اند بدون اینکه نیازی به زوم باشد و مثل اپ موبایل، همه چیز در جای خود باشد. نسخه موبایل در سئو بسیار مهم است و موتورهای جستجو به آن اهمیت ویژه میدهند.

نسخه موبایل : دارد

– نمره کیفیت نسخه موبایل : به بررسی موارد مختلف در نسخه های ریسپانسیو برمیگردد. این فاکتورها شامل (تجربه کاربری در موبایل، دسترسی صحیح گوگل به منابع سایت، استفاده نکردن از پاپ آپ و آی فریم، بهینه بودن سرعت صفحات و سهولت دسترسی کاربر به محتوا) می باشد.

کیفیت نسخه موبایل : ۶ از ۱۰

محتوای طولانی در موبایل، باعث می شود کاربران نسخه موبایل از محتوای موجود به سرعت خسته شده و از سایت خارج شوند و به سایت های مشابه رقیب سر بزنند. با این کار عملا این محتوا از حوصله کاربر خارج و ربات گوگل آن را به عنوان محتوای مضر می شناسد و تاثیر آن بر ارزش صفحه از دست میرود.

محتوای طولانی در موبایل : دارد

زمانی که شما از متای موضوع یا Title استفاده می کنید، این متا به موتور جستجو موضوع را نمایش می دهد. باید به نکات بسیار زیادی در این متا توجه داشته باشید تا بتوانید بهبود رتبه سایت خود را با استفاده از این متا شاهد باشید. متای عنوان بین ۱۰ تا ۷۰ کاراکتر باید باشد. 

متای عنوان : ۲۶ کاراکتر

در میان متا تگ‌ها، توضیحات متا (Meta Description) از اهمیت بالایی برخوردار است. تگ توضیحات متا در واقع چکیده‌ای از محتوای سایت را ارائه میدهد که از چشم بازدیدکنندگان پنهان است و فقط برای درک بهتر موتورهای جستجو استفاده میشود. توضیحات متا ۷۰ تا ۱۶۰ کاراکتر باید باشد.

متای توضیحات : ۲۶۵ کاراکتر

متای توضیحات بیش از ۱۶۰ کاراکتر است. پیشنهاد می شود متای توضیحات وارده را به بین ۷۰ تا ۱۶۰ کاراکتر تغییر دهید تا از به مشکل خوردن سئویی سایت جلوگیری شود.

سرعت و کیفیت بارگذاری سایت بسیار بستگی به موقعیت سرور سایت دارد. برای پیشگیری از مشکلات احتمالی پیشنهاد می شود تا موقعیت سرور خود را ایران انتخاب کنید تا به مشکلات تحریم یا موارد دیگر برنخورید.

موقعیت سرور : ایران

سرعت لود یا همان سرعت بارگذاری به مدت زمانیکه طول می کشد تا یک صفحه از سایت به طور کامل برای کاربر بارگذاری شود گفته می شود. در میان صفحات، صفحه اول از اهمیت بیشتری برخوردار است. بهترین سرعت لود بین ۱ تا ۷ ثانیه است.

سرعت لود صفحه اول : ۳۵ ثانیه

خطای بارگذاری ناشی از اشتباهاتیست که باعث می شود تا سرعت لود صفحه کندتر باشد و به جای ۱تا۵ ثانیه زمان بیشتری را از کاربر برای بارگذاری شدن بگیرد. این خطاها با کلیک راست برروی هر صفحه و از قسمت Inspect مرورگر قابل مشاهده است. خطای بارگذاری باید زیر ۲۰ درصد و نبودن خطا در بارگذاری مطلوب ترین است.

خطای بارگذاری : ۶۰ درصد

حجم صفحه نشان دهنده میزان فایل و چیزهاییست که در لحظه لود برای کاربر نشان داده می شود. این میزان باید زیر ۲ مگابایت باشد و صفحه به گونه ای بهینه باشد که نهایتا در ۵ ثانیه برای کاربر نمایش دهد. بهترین زمان لود برای صفحه اصلی هرسایت زیر ۱ ثانیه است که رسیدن به این میزان با بهینه سازی های صحیح قابل انجام است.

حجم صفحه : ۶.۰۷ مگابایت

فراخوان فایل جهت بارگذاری یا تعداد ریکوئست (Request) به معنی تعداد دفعه ای است که مرورگر کاربر برای فراخوانی هر فایل از صفحه درخواست به سرور ارسال میکند. این درخواست می تواند با اضافه کردن تکنولوژی کش که به فراخوانی سریع تر معروف است، تعداد درخواست ها را کم کند. حداکثر تعداد قراخوان باید ۸۸ تا باشد.

فراخوان فایل جهت بارگذاری : ۲۶۷ 

برای اینکه کاربر بارگذاری لذت بخش و سریع تری را از صفحه اول سایت شما تجربه کند نیاز است تا عکس های داخل این صفحه بهینه شده باشند و از حجم کمی برخوردار باشند. این حجم از طریق فتوشاپ و گزینه Save as For Web یا افزونه های بهینه ساز عکس قابل انجام است. استاندارد برای بهینه بودن عکس ها ۱۰۰% است.

درصد بهینه بودن عکس : ۰% 

طیف استفاده از H

H1

H2

H3

H4

H5

H6

دارد

دارد

ندارد

ندارد

ندارد

ندارد

تگ های H1 تا H6 برای عنوان های مهم در صفحه اصلی و مقالات سایت به کار می رود. لازم به ذکر است که تگ H1 برای گوگل به عنوان مهم ترین تگ و H6 کم اهمیت ترین تگ به حساب می آید. در یک صفحه استاندارد باید تگ H1 یکبار، H2 دوبار و بقیه تگ ها به تعداد دلخواه می توانند مورد استفاده قرار گیرند.

 

تخمین حدودی میزان ورودی

شماسایت های مشابهاستاندارد
ورودی از موتورهای جستجو۳۸ %۶۲ %بیش از ۴۰ %
میانگین بازدید از صفحات۱۰۷۳ الی ۵
میانگین زمان ماندن در سایت۱۲:۳۶ دقیقه۸ دقیقه۲ الی ۶ دقیقه
رضایت کاربران از محتوا۷۹ %۵۵ %بیش از ۶۰ %

توضیحات جدول :

– ورودی از موتورهای جستجو میزان تخمینی ورودی از گوگل و سایر موتورهای جستجو را بیان میکند. بخش “شما” میزان تقریبی سایت شما را و “سایت های مشابه” نشان دهنده میزان ورودی رقیبان شما است. و “استاندارد” نشان دهنده میزان ورودی به صورت میانگین است.

– میانگین بازدید از صفحات نشان دهنده اینست که هرکاربر زمانی که به سایت وارد می شود علاوه بر آن صفحه ای که میبیند، در مجموع چند صفحه دیگر را مشاهده و از سایت خارج می شود. به عنوان مثال ۵ به معنی اینست که هر کاربر زمان ورود از موتور جستجو به طور متوسط ۵ صفحه را مشاهده می کند.

– میانگین زمان ماندن در سایت نمایانگر زمان تقریبی ماندگاری کاربر در صفحات مختلف سایت است. هرچه این میزان بیشتر باشد در تقویت سئوی سایت موثرتر است. – رضایت کاربر از محتوا که به صورت درصد نشان داده می شود نشان می دهد که محتوای آن صفحه تا چه حد نیاز کاربر را برطرف کرده است و نیازی به جستجو در سایت های مشابه نداشته است.

وضعیت تعداد صفحات ایندکس شده در گوگل

تعداد صفحات ایندکس شده به تعداد صفحاتی اشاره دارد که گوگل و موتورهای جستجو آنها را شناسایی و در پایگاه داده خود ثبت کرده اند. هرچه صفحات سایت بیشتر ایندکس شده باشند سئوی آنها راحت تر و سریع تر انجام می شود. داشتن استراتژی درست در تولید محتوا می تواند تعداد ایندکسی ها را افزایش دهد.

هم اکنون : ۲.۶۹۰.۰۰۰ صفحه 

گزارش قبلی بیان می کند که مدیریار قبل از این گزارش چند صفحه ایندکسی از این سایت را شناسایی کرده و به شما گزارش می دهد. این تعداد با توجه به آپدیت های صفحه آنالیز سایت در مدیریار آپدیت می شود. بروزرسانی باتوجه به ثبت درخواست می تواند بین ۲ تا ۱۴ ساعت زمان ببرد.

گزارش قبلی : ۰

وضعیت رشد یک شاخص خوب برای مقایسه تعداد صفحه ایندکسی فعلی و گزارش قبلی است. اگر میزان رشد مثبت باشد یعنی نسبت به گزارش قبلی مدیریار، سایت شما تعداد صفحاتش افزایش داشته و با موفقیت در گوگل ایندکس گردیده است. اگر رشد منفی باشد نشان می دهد که برخی از صفحات شما حذف گردیده است.

وضعیت رشد : ۰+ 

ALT در تصاویر سایت به متن جایگزین تصویر گفته می شود. این گزینه کمک می کند زمانیکه بنابرهردلیلی تصویر در دسترس نباشد یک متن جایگزین عکس مربوطه در صفحه ظاهر شود و از طرفی کاربرد مهم تر آن در شناسایی بهتر موضوع عکس و ایندکس آن توسط موتورهای جستجو است.

عکس های دارای ALT از شانس بیشتری برای دیده شدن در موتورهای جستجو هستند.

دارای ALT تصویر : ۲۶

بدون ALT تصویر : ۴۳

فعالسازی Gzip باعث کاهش حجم سایت و افزایش سرعت لود سایت می‌شود، فشرده سازی حجم فایل ها را کاهش می دهد و این امکان را برای وب سرور فراهم می کند که با سرعت بیشتری کاربران سایت را مشاهده کنند. این گزینه یکی از گزینه های مهم در بهینه سازی سرعت سایت به شمار می رود.

وضعیت GZIP سرور : فعال

نقشه XML یا سایت مپ یا نقشه سایت، فایلی است که در آن آخرین آدرس و صفحاتی که در سایت ایجاده شده به صورت خودکار توسط افزونه های سئو سایت یا به صورت دستی ایجاد می شود. هدف از نقشه سایت، آشنایی راحت تر ربات های موتورهای جستجو با صفحات جدید سایت است.

نقشه XML سایت : دارد

فایلی ساده که به ربات های موتور جستجو می فهماند که اجازه خزش در چه صفحاتی را دارند و کدام صفحات را نمی توانند خزش کنند. این فایل اولین و مهم ترین فایلیست که یک ربات موتور جستجو به آن توجه می کند. تنظیم درست آن باعث می شود تا صفحات بدون هدف یا بی دلیل ایندکس نشوند.

وضعیت Robots.txt : دارد

مجموع سایز HTML نشان میدهد که حجم محتوا به بایت چقدر است. این میزان در بهبود سئوی محتوا و سئوی سایت بسیار موثر است وباید به آن بسیار توجه نمود. زمانیکه مجموع سایز بالا برود محتوا از نظر گوگل مضر بوده و نمره منفی دریافت می کند.

مجموع سایز اچ تی ام ال : ۹۴۳.۸۵۴

میزان محتوای کلمات، تعداد کلمات به کار رفته در آن صفحه را نشان می دهد. این میزان نمایانگر اینست که چه تعداد کلمه ای در یک صفحه قرار گرفته است. هرچه میزان این کلمات بیشتر باید، اسکرول صفحه بیشتر شده و در نتیجه کاربر برای پیدا کردن چیزی که به دنبال آن است باید وقت بیشتری صرف کند.

میزان محتوای کلمات : ۵۱.۶۵۰

نسبت کد به متن، درصد واقعی متن را در یک صفحه وب نسبت به درصد کد HTML نشان می دهد، و توسط موتورهای جستجو برای محاسبه رعایت یک صفحه وب استفاده می شود.
یک نسبت بالاتر به متن، شانس شما را در رتبه بندی بهتر در موتورهای جستجو افزایش خواهد داد.

نسبت کد به متن : ۵%

وضعیت طراحی سایت

پایگاه داده مغز اصلی و حیاتی یک سایت به حساب می آید چرا که اطلاعات مهم سایت اعم از تراکنش ها ، نام کاربری و رمز عبور، رخدادهای سایت و محتوای سایت در آن ذخیره می شود. تکنولوژی پایگاه داده باتوجه به میزان و حجم اطلاعات می تواند متفاوت باشد. اما رایج ترین نوع پایگاه داده MY SQL است.

پایگاه داده : MYSQL

زبان برنامه نویسی نشان میدهد که تکنولوژی کدنویسی آن چیست. به طور معمول زبان پی اچ پی از اهمیت و محبوبیت بالاتری برخوردار است چرا که این زبان اپن سورس و رایگان بوده و دارای پشتیبانی در سراسر دنیا است. از طرفی سیستم های بزرگ و مختلفی مثل وردپرس با آن گسترس و برنامه نویسی شده اند.

زبان برنامه نویسی : PHP

سیستم مدیریت محتوا یا Content Managment System به سیستمی گفته می شود که با استفاده از آن در سایت خود می توانید به راحتی محتوا را ایجاد، ویراش و منتشر کنید. این کار به شما کمک می کند تا در وقت خود صرفه جویی کنید و البته نیازی به یادگیری قواعد کدنویسی نباشید. رایج ترین سیستم مدیری محتوا در جهان وردپرس است که یکی از توسعه دهندگان قوی آن شرکت گوگل است.

مدیریت محتوا : اختصاصی

سادگی در کاربرد یا همان رابط کاربری سایت، نشان می دهد که چقدر کاربر و مشتری سایت شما توانسته با سایت و بخش های مختلف آن ارتباط برقرار کند. استفاده صحیح از اِلِمان ها در بخش های مختلف و ایجاد یک فضای پویا در صفحه برای راحتی کاربر از جمله چیزهاییست که در سادگی کاربردی آن تاثیر گذار است.

سادگی در کاربرد : ۶ از ۱۰

کیفیت رنگ نشان می دهد که چقدر رنگ استفاده شده در صفحه با میزان چیدمان صفحه و راحتی استفاده رابطه دارد. این کیفیت در علاقه مند شدن کاربر و رغبت کردن آن در پیمایش صفحات مختلف تاثیر گذار است. کمترین میزان نسبت کیفیت رنگ ۷ است و بیشترین آن ۱۰ است که نشان دهنده عالی بودن صفحه برای کاربر از نظر رنگ بندی است.

کیفیت رنگ : ۸ از ۱۰

کپی رایت درواقع به متن های کوتاه و تاثیرگذاری گفته می شود که میتواند در چند ثانیه تاثیر شگرفی در کاربر برای یک اقدام خاص مثل کلیک کردن برای مطالعه بیشتر مطلب، کلیک برای خرید یا هرچیز دیگر کند. کپی رایتینگ به عنوان جذاب برمیگرد که ۸۰ درصد میزان رغبت کاربر را در این زمینه بیشتر می کند.

کپی رایت محتوا : ۷ از ۱۰

وضعیت امنیت وب سایت

گواهینامه امنیتی یا همان SSL یک تاییدیه است که درصورت داشتن، در کنار سایت یک قفل سبزرنگ ظاهر می شود. این نماد نشان می دهد که تمامی اطلاعات ورودی و خروجی به سایت اعم از ترافیک کاربران و اطلاعات حساس مثل رمز عبور توسط هکرها قابل شنود و پیگیری نیست. توصیه اکید مدیریار بر فعال کردن گواهینامه امنیتی است.

گواهینامه امنیت : دارد 

تست های امنیتی روی سرور نشان دهنده میزان نفوذپذیری آن توسط هکر هاست. هرچه امنیت سرور و فاکتورهای امنیتی بیشتر رعایت شود، کار نفوذگران برای سرعت اطلاعات از روی سرور سخت تر و حتی ناممکن تر می شود. پیشنهاد می کنیم حتما کانفیگ امنیتی سرور خود را در اولین فرصت بررسی و در صورت نیاز مشکلات آن را برطرف نمایید تا از وقوع اتفاقات بعدی جلوگیری کنید.

امنیت سرور : مناسب است

پس از امنیت سرور، امنیت سایت از اهمیت زیادی برخوردار است. حفره های امنیتی که در کدنویسی سایت پیش می آید باعث می شود تا نفوذگران بتوانند به اطلاعات حساس و ضروری سایت دسترسی کامل پیدا کنند. امنیت سایت را می توان با اضافه کردن وصله های امنیتی یا نصب افزونه های امنیتی (بسته به نوع سیستم مدیریت محتوا) بالا برد.

امنیت سایت : مناسب است

وضعیت سرور

سیستم عامل سرور نشان میدهد که چه نرم افزاری عاملیت رهبری را در سرور ایفا می کند. به طور معمول سیسیتم عامل سایت ها به خاطر استفاده از زبان های اپن سورس مثل پی اچ پی ، لینوکس انتخاب می شود. چرا که لینوکس نیز مانند پی اچ پی یک سیستم عامل اپن سورس، رایگان و دارای پشتیبانی رسمی در دنیا است.

سیستم عامل سرور : لینوکس

آی پی سرور یک آدرس دسترسی بر روی شبکه جهانی اینترنت است. این آدرس به صورت یکتا داده می شود به گونه ای که از هر قسمت از دنیا این آی پی زده شود می توان به سرور مد نظر دسترسی داشت. آی پی سرور نشان می دهد که محل سرور در کدام نقطه از کره زمین است.

آی پی سرور : ۱۸۵.۱۸۸.۱۰۴.۱۰

زمان پاسخگویی با پینگ بک به میزان زمانیکه طول می کشد تا یک بسته اطلاعاتی به سرور ارسال و سرور به آن پاسخ دهد گفته میشود که سنجش آن با میلی ثانیه است. بهترین پینگ بک زیر ۱۰۰ میلی ثانیه است.

زمان پاسخگویی : ۶۹ میلی ثانیه

پیشنهاد کلمات کلیدی

– 

– 

– 

– 

– 

ارائه راه کارهای رشد وب سایت

– حذف آی فریم های موجود در صفحه

– متای توضیحات سایت طولانی است. توضیحات متا باید بین ۷۰ تا ۱۶۰ کلمه باشد

– بهینه سازی صفحه اول سایت و رساندن آن زیر ۵ ثانیه

– رفع خطاهای حین بارگذاری

– کم کردن حجم صفحه به زیر ۲ مگابایت

– تقویت سئوی سایت

– بهینه سازی عکس های سایت

دکمه بازگشت به بالا
بستن