اخبار فرهنگی

لطیفی «سنجرخان» را تا پایان سال کلید می‌زند/ بازسازی لوکیشن‌ها در کردستان

به گزارش ایران رادا بزودی پیش تولید سریال «سنجرخان» به کارگردانی محمدحسین لطیفی و تهیه کنندگی سعید جلالی آغاز می‌شود.

تصویربرداری این سریال تا پایان امسال در کردستان آغاز می‌شود و قصه به گونه‌ای تعریف شده که وجود زمستان و برف در این سریال ضروری و در راستای داستان کلی سریال است.

سنجرخان اصالتا اهل سنندج بوده است و اتفاق‌های مهم زمان او در کردستان رخ داد،  به همین دلیل لوکیشن اصلی این سریال در کردستان خواهد بود. کردستان از لحاظ بناهای تاریخی ظرفیت‌های خوبی دارد و عمارت‌هایی که اغلب شخصیت‌های داستان در آن زندگی می‌کنند هنوز محفوظ مانده و با ترمیم برخی از عمارت‌ها می‌توان از آنها استفاده کرد. اما از آنجایی که خانه شخصیت اصلی این داستان در حال حاضر در دسترس نیست، گروه تولید مشغول رایزنی‌هایی برای ساخت و یا استفاده از عمارت‌های موجود هستند چراکه تا حد امکان قصد ندارند به خارج از کردستان و حتی شهرک سینمایی بروند.

بازیگر نقش سنجرخان که می‌بایست از بازیگران کاربلد تئاتر و سینما باشد، هنوز انتخاب نشده است و با شروع پیش تولید نام او در رسانه‌ها اعلام خواهد شد.

به گزارش فارس، پیش از این ضیاالدین دری کارگردان و نویسنده سریال‌های کلاه پهلوی و کیف انگلیسی، متن‌های سریال «سنجرخان» را به طور کامل و در ۲۶ قسمت نوشته بود، اما متاسفانه اجل به او مهلت نداد و تهیه کننده سریال را به کارگردان دیگری واگذار کرد.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + هجده =