اخبار شرکت هارپورتاژ

استانبول یا آنتالیا، کدامیک را برای سفر به ترکیه ترجیح می دهید؟

همه ما دوست داریم علاوه بر سفرهای داخلی و اشنایی با جاذبه های گردشگری داخل کشور دوست داریم حداقل یک کشور خارجی را نیز برای مسافرت انتخاب کنیم. تا علاوه بر دیدن جاذبه های گردشگری آن کشور فرهنگ و آداب رسوم آن کشور را نیز مشاهده کنیم و با این آداب و رسوم آشنا شویم. برای ایرانی ها تقریبا نزدیکترین کشور و بهترین کشور برای مسافرت خارجی کشور ترکیه است. تور ترکیه در ایران محبوبترین تور در بین کشورهای خارجی است. ترکیه در گذشته شهرهای محدودی را برای گردشگری داشته اما امروزه این کشور شهرهای زیادی را برای جذب گردشگر محیا نموده است. مهم ترین شهر های ترکیه برای گردشگری عبارتند از: استانبول، آنتالیا، آنکارا، ازمیر کوشی آداسی، بدروم و چند شهر دیگر هستند. شهر استانبول محبوبیت خاصی را در بین گردشگران داشته اما به تازگی شهر ساحلی آنتالیا نیز در زمینه توریسم پیشرفت زیادی را داشته است.tourgasht.com  سعی دارد این دو شهر توریست پذیر را به چالش بکشد تا انتخاب را راحت تر نماید. در اینجا خلاصه ای از مقایسه دو شهر از لحاظ آب هوایی و مکان های دیدنی را ارائه می کنیم اما برای دریافت اطلاعات کامل می توانید به وب سایت تورگشت مراجعه نمایید.

معرفی استانبول و آنتالیا

آنتالیا

آنتالیا، شهری در جنوب ترکیه و منطقه ای گردشگری و محبوب بخصوص برای هموطنان ایرانی؛ از حق نگذریم در واقع دریای نیلگون و طبیعت زیبای انتالیا هر ساله نه تنها ایرانیان بلکه حجم زیادی از گردشگران سراسر اروپا را نیزبه خود جذب می کند. شاید بتوان یکی از مهمترین دلایل محبوبیت تور آنتالیا در بین همه گردشگران را بخاطر سواحل زیبای آن دانست.

آنتالیا یا استانبول

استانبول

استانبول از دوران حکومت سلیمان یکم، به عنوان اوج شکوفایی حکومت عثمانی یاد می شود و همچنین دوران حکمرانی وی اوج شکوفایی هنر اسلامی در استانبول نیز بود. بعد از بر قراری جمهوری در ترکیه، آنکارا به عنوان پایتخت این کشور انتخاب شد ولی استانبول همچنان از نظر اقتصادی، تجارت و گردشگری حائز اهمیت بود و به تدریج نوسازی های بسیاری در آن انجام شد. این شهر به عنوان پایتخت فرهنگی اروپا در سال ۲۰۱۰ انتخاب شده است و همچنین از لحاظ تعداد گردشگران خارجی سومین شهر توریستی جهان به شمار می رود.

آنتالیا یا استانبول

آب و هوای دو شهر

زمستان فصل بارندگی در آنتالیا به حساب آمده و افرادی که آب و هوای غیربارانی را ترجیح می دهند، فصل زمستان برای سفر به آنتالیا برایشان مناسب نیست و بهتر است فصل تابستان را برای سفر با تور آنتالیا انتخاب کنند تا بتوانند از تفریحات ساحلی لذت ببرند.اما، لازم به ذکر است که در زمستان استانبول نیز هوا بسیار سرد، بارانی و برفیست ولی به دلیل نوع تفریح و مکان های دیدنی استانبول،  tourgasht.comبه شما سفر به استانبول در طول زمستان پیشنهاد می­دهد، چرا که سردی هوا باعث نمی شود چیزی را در طول سفر با تور استانبول را از دست ندهید.

مکانهای دیدنی و تفریحی و خرید دو شهر

در مقایسه مکانهای دیدنی دو شهر میتوان گفت که شهر استانبول یک سر گردن از آنتالیا بالاتر بوده و دلیل آن هم این است که همانطور در معرفی دوشهر ذکر شد شهر استانبول از زمان عثمانی به شکل ویژه ای به این شهر توجه شده است و از لحاظ معماری مخصوصا معماری اسلامی پیشرفت زیادی داشته است از این رو استانبول از لحاظ مکان های دیدنی تاریخی به طور قطع قوی ترین شهر ترکیه است اما برای بحث مکانهای تفریحی قضیه کمی متفاوت است دلیل آن هم قدرت شهر آنتالیا در بخش سواحل آن است بدلیل اینکه بخش اعزمی از تفریح را دوست داریم در کنار ساحل بگذرانیم این شهر مکان بسیار مناسبی می­باشد و همچنین از لحاظ طبیعت و جنگل نیز شهر آنتالیا زیبایی های بخصوصی را در خود می­بیند اما در بخش مکانهای خرید همچون پاساژها و بازارچه ها باز هم شهر استانبول است که نقش پرنگتری را ایفا میکند و آن هم شهرت این شهر از زمانهای قدیم بوده و شهر آنتالیا نیز در بخش مکان ها برا خرید نیز پیشرفت زیادی داشته ولی در حالت کلی اگر برای شما بحث تاریخ و زیبایی های دنیای معاصر اهمیت دارد استانبول را به شما معرفی می­کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + 15 =