شانس قهرمانی وزنه برداری از نگاه سرمربی سابق

دسته: وزنه برداری
بدون دیدگاه
دوشنبه - ۸ آبان ۱۳۹۶

خط خوردن محمدرضا براری از ترکیب تیم ملی وزنه برداری برای حضور در مسابقات جهانی حاشیه هایی را در پی داشته است. با این حال وزنه برداران خود را این روزها در تهران برای شرکت در رقابت های جهانی آماده می کنند که با توجه به غیبت چند کشور، مدعی اصلی قهرمانی هستند.

کوروش باقری، سرمربی تیم ملی وزنه برداری انتظار مردم بابت قهرمانی پولادمردان در رقابت های جهانی ۲۰۱۷ را به حق می داند. او در این باره گفت: نباید فراموش کنیم که کشورهایی چون روسیه، چین، ارمنستان و قزاقستان جزو مدعیان اصلی وزنه برداری در جهان هستند. غیبت آنها به معنای بالا رفتن شانس ایران برای قهرمانی در جهان است. در واقع توقع مردم برای ایستادن روی سکوی نخست جهان برای اولین بار بی جا نیست.

وی با اشاره به شرایط خوب تیم ملی افزود: رکوردهایی در اردوی بابلسر ثبت شده که نشان می دهد وزنه برداران باتجربه ما در بهترین شرایط آمادگی خود در سال های اخیر هستند. بهداد سلیمی و سعید علی حسینی رکوردهای خوبی ثبت کردند و بازهم فرصت دارند که به آمادگی بالاتری برسند.

سرمربی سابق تیم ملی وزنه برداری در خصوص اعتراض محمدرضا براری به خط خوردن از ترکیب تیم ملی تصریح کرد: باید به نظر سرمربی تیم ملی که شبانه روزی با وزنه برداران زندگی می کند، احترام گذاشت. با این حال من دخالت شورای فنی در مسائل ریز تیم ملی را اشتباه می دانم. باید اختیارات به سرمربی تیم ملی داده شود تا این تنش ها به وجود نیاید. براری هم در رکوردگیری نهایی خوب کار نکرده؛ اما طبق چیزی که خودش گفته قول و قرارهایی با مربیان تیم ملی داشته است.

باقری در پایان گفت: از نظر من حداقل حق براری این نبود که از لیست ۱۰ نفره خط بخورد. او می توانست جزو نفرات ذخیره قرار بگیرد و این موضوع به نفع ۲ وزنه بردار دیگر ایران در دسته ۱۰۵ کیلوگرم هم بود.

 

 

اخبار رضوانشهر اصفهان | پارک جنگلی سوکان | مقاله رشته حقوق | اقدام پژوهی


نوشته شده توسط:admin - 346 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 124
برچسب ها:
دیدگاه ها