واکنش تند وکیلی به شایعه صغر سنی در تیم نوجوانان

دسته: اخبار والیبال
بدون دیدگاه
دوشنبه - ۸ آبان ۱۳۹۶

با اینکه چند ماه از قهرمانی تیم والیبال نوجوانان ایران در رقابت های جهانی می گذرد، هنوز هم حرف و حدیث هایی مبنی بر صغر سنی برخی از بازیکنان تیم ملی وجود دارد.
اخیرا بحث هایی از سوی برخی افراد درباره سن غیرواقعی پوریا یلی پشت خط زن تیم ملی نوجوانان ایران در رقابت های قهرمانی جهان بحرین مطرح شده است. این موضوع واکنش تند سرمربی تیم نوجوانان را در پی داشته که هم اکنون هدایت همان بازیکنان را در لیگ برتر با نام تیم شمس در اختیار دارد.

محمد وکیلی در واکنش به این مساله به سایت فدراسیون والیبال گفت: در سال ۲۰۱۴ بعد از اینکه از رقابت های قهرمانی آسیا برگشتیم، نیاز به جذب بازیکنان جدید برای تیم ملی نوجوانان احساس شد و به همین دلیل در مسابقات قهرمانی کشور نوجوانان که به میزبانی سنندج برگزار شد، حضور پیدا کردم و برای نخستین بار با بازیکنی به نام پوریا یلی آشنا شدم که دریافت کننده بود و با تیم خراسان رضوی در این رقابت‌ها شرکت کرده بود.

وی تصریح کرد: با توجه به شرایط جسمانی و تکنیکی یلی، این بازیکن برای اردوهای آماده سازی رقابت های جهانی سال ۲۰۱۵ به تیم ملی نوجوانان دعوت شد و در رقابت‌های آرژانتین نیز شرکت کرد. در رقابت های جهانی آرژانتین برای پشتوانه سازی سه پشت خط زن (رسول آقچه لی، محمود رسولی و پوریا یلی) بردیم. چون شرایط سنی و قدی پوریا یلی برای دوره های آینده قهرمانی جهان نیز مناسب بود، این بازیکن را با هدف کسب تجربه به آرژانتین بردیم و یک دریافت کننده از فهرست بازیکنان کم کردیم.

سرمربی تیم ملی والیبال نوجوانان یادآور شد: یلی در رقابت‌های آرژانتین به عنوان بازیکن کمکی و جانشین بود، ولی عمده برنامه ریزی کادر فنی برای دوره بعد یعنی قهرمانی جهان سال ۲۰۱۷ برای این بازیکن بود و خوشحالم که این برنامه ریزی و سرمایه گذاری در بحرین جواب داد و تیم ایران قهرمان جهان شد.

وی ادامه داد: در رقابت های سال ۲۰۱۷ جهان نیز تیم ایران چهار بازیکن در اختیار داشت که در دوره آینده سال ۲۰۱۹ نیز از نظر سنی می‌توانند شرکت کنند. توخته، جلوه، فیض امام دوست و کمال‌آبادی که متولد ۱۳۸۰ هستند، دوره آینده قهرمانی جهان نیز می‌توانند بازی می‌کنند. سیاست فدراسیون والیبال است که برای پشتوانه سازی بازیکنان را از رده سنی پایین‌تر جذب کنند تا با پرورش آنان بتوانند در مسابقات مهم از این بازیکنان استفاده کرد.

وکیلی تاکید کرد: پوریا یلی متولد اول بهمن ماه ۱۳۷۷ است. از یک خانواده کاملا والیبالی که پدرش هم والیبالیست است. مشخصات این بازیکن در مدارسی که درس خوانده و والیبال بازی کرده است، وجود دارد. دلیلی ندارد که اگر یک بازیکن در رده سنی نوجوانان خوب بازی کند، برای بیننده و یا شونده شبهه صغر سنی ایجاد کنیم.

وی با یادآوری اینکه پوریا یلی امسال در رقابت‌های قهرمانی جهان بحرین نیز خیلی خوب بازی کرد، گفت: حق این بازیکن دریافت عنوان بهترین پشت خط زن جهان بود. انتخاب نشد، خودش هم از این موضوع ناراحت نشد و به تلاشش برای هر روز بهتر شدن از روز قبل ادامه داد. قدش در آن زمان دو متر و ۹ سانتی متر بود که احتمالا الان بلندتر هم شده است. بازیکنی با انگیزه و مستعد برای پست پشت خط زن است. به این بازیکن افتخار می‌کنم و امیدوارم در آینده‌ای نزدیک بتواند برای تیم ملی بزرگسالان نیز به میدان برود.

وکیلی افزود: دنیا قبول کرده که یلی سنش درست است، این بازیکن از تمامی فیلترهای فدراسیون جهانی گذشته است و مشکلی از نظر سنی نداشته است. مدارک این بازیکن در آموزش و پرورش نیز هست. کادر فنی تیم ملی والیبال نوجوانان نیز نیاز به بازیکن چند ماه بزرگتر ندارد. به عنوان مثال شهرام محمودی برای تیم نوجوانان ۶ ماه بزرگ بود و به همین دلیل در این رده سنی ملی بازی نکرد و در جوانان بازی کرد و بعد به تیم بزرگسالان رفت.

وی تاکید کرد: فکر می‌کنم برخی ناراحت هستند و اگر اینگونه هست نباید به بازیکنی جوان که با انگیزه کار می‌کند، این موضوع را ربط دهند. اینگونه بازیکنان با تلاش و پشت کار به این مرحله رسیدند و کادر فنی تیم ملی نوجوانان نیز برایش زحمت زیادی کشیدند. آنان بهترین‌های جهان هستند و نباید ادعای واهی درباره این بازیکنان داشته باشیم. شناسنامه یلی موجود است و هیچگونه توضیحی نیز ندارد.

سرمربی تیم ملی والیبال نوجوانان گفت: در مسابقات مختلف نیز خیلی بازیکنان را دیدیم که از نظر ظاهری بیشتر از سن نوجوان دیده شدند، اما مبنای کارمان فدراسیون جهانی است. والیبال ایران اینقدر پیشرفت کرده که به اینگونه کارها نیاز ندارد. به نظر می‌رسد برخی دوست دارند، خوشحالی مردم را کم کنند. وقتی در آسیا چهارم شدیم، هیچکس نسبت به سن بازیکنان ایران نگرانی نداشت، و بازیکن صغره نداشتیم اما وقتی قهرمان شدیم، این موضوعات شروع شد تا خوشحالی را از مردم بگیرند.

وکیلی در پایان گفت: اینگونه ادعاها باید جایی ثابت شود و اگر انجام شود من ۱۲ مدال را از بازیکنان می‌گیرم و به شخصی که این موضوع را ثابت کند، می‌دهم و قول شرافت می‌دهم که خودم نیز از والیبال بروم و از مردم هم عذرخواهی کنم، ولی اگر ثابت نشد، این دوستان باید عذرخواهی کنند.

 

خرید آپارتمان در اصفهان | نرم افزار حسابداری | موزاییک | معرفی کانال های تلگرام


نوشته شده توسط:admin - 346 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 133
برچسب ها:
دیدگاه ها