نخستین رونمایی از ملودیکای ایرانی توسط سامان احتشامی

دسته: اخبار , برنامه کنسرت ها
بدون دیدگاه
پنج شنبه - ۹ شهریور ۱۳۹۶

نوازنده و موزیسین حوزه کلاسیک کشور از اجرایی برنامه ریزی شده در کنسرت گروه «خنیا» در تهران و رونمایی از ملودیکای ایرانی خبر داد.

به گزارش رادا موزیک ، سامان احتشامی که قرار است در تاریخ ۹ و ۱۰ شهریور در تالار وحدت با همراهی گروه «خنیا» به اجرای برنامه بپردازد، درباره این کنسرت گفت: «برای اولین بار ملودیکای ایرانی را در تاریخ ۹ و ۱۰ شهریور ماه روی صحنه تالار وحدت اجرا و رونمایی خواهم کرد.»

احتشامی افزود: « ۴۰ سال پیش در تمام اسباب بازی فروشی‌های ایران ساز ملودیکا به عنوان اسباب بازی به فروش می‌رفت و کم کم به دست فراموشی سپرده شده بود. به علت اینکه دمیدن در این ساز سخت بود و همه برای فرزاندانشان خریداری کردند ولی اتفاق لازمه برای ساز ملودیکا نیفتاد. در سال ۸۹ من برای اولین بار روی صحنه تالار وحدت در کنسرت گروه شرقی ملودیکا نواختم و خیلی‌ها به من خرده گرفتند که این ساز برای بچه ها است و چرا می‌خواهی آن را به دست بگیری. من با جرات ساز ملودیکا را در تالار وحدت به دست گرفتم و قطعاتی را اجرا کردم که موجب شعف و شادمانی حضار شد.»

این هنرمند افزود: « توسط علیرضا عبدی پیشنهادی به من مطرح شد که ایشان گفتند می‌توانم ملودیکا را برای تو کوک کنم و فواصل ایرانی را با ساز ملودیکا برای تو تولید کنم. ایشان ساز ملودیکا را برای من کوک ایرانی کردند و من در کنسرت گروه خنیا به سرپرستی خانم پری ملکی ساز ملودیکای ایرانی خواهم نواخت.»

کنسرت همخوانی و همنوازی گروه خنیا با عنوان “ماه نو” با حضور سامان احتشامی در روزهای ۹ و ۱۰ شهریورماه امسال در تالار وحدت تهران ساعت ۲۱٫۳۰ اجرا می شود و مخاطبان می توانند بلیت های آن را از سایت ایران کنسرت تهیه نمایند.


نوشته شده توسط:admin - 28 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 322
برچسب ها:
دیدگاه ها