انتقال مصدومان تصادف حله به اردکان و یزد

دسته: تصادف
بدون دیدگاه
یکشنبه - ۱۴ آبان ۱۳۹۶

زخمی های حادثه رانندگی در حله عراق به بیمارستان های اردکان و یزد منتقل شدند.

 در این حادثه چهار نفر از روستای شمس آباد شهرستان اردکان به نام های عبدالحسین حیدری، محمد علی گلزاری، حجت الله ابجدی و علی رضا اسماعیلی و یک عراقی جان باختند و ۱۴ نفر نیز زخمی شدند.

دکتر احمد دهقان روز یکشنبه افزود: زخمی ها در ۲ مرحله دیروز(شنبه) و امروز با اتوبوس آمبولانس انتقال یافتند و در بیمارستان های ضیایی اردکان و شهید رهنمون یزد بستری شدند.
وی وضعیت زخمی های حادثه یادشده را مساعد بیان کرد و یادآور شد: افراد بستری در بیمارستان شهید ضیایی اردکان امروز مرخص شدند و افراد بستری در بیمارستان شهید رهنمون یزد تحت درمان قرار دارند.
دهقان تاکید کرد: آنها دچار شکستگی عضو هستند، حال شان خوب و نگرانی وجود ندارد.
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان اضافه کرد: اورژانس برای خدمات رسانی به زائران اربعین، چهار دستگاه آمبولانس و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس در مجموع با ۲۵ نیرو برای خدمت رسانی به زائران کربلا در مرز مهران مستقر کرده است
وی از رانندگان خواست هنگام تردد در جاده ها نکات ایمنی رانندگی را رعایت کنند تا بدون حادثه به مقصد برسند.
پیکر چهار زائر جان باخته بعد از ظهر پنجشنبه هفته گذشته با حضور تعدادی از مسئولان بخش عقدا، شهرستان اردکان و مردم روستای شمس آباد تشییع و به خاک سپرده شد.
در هر چهار کیلومتر از جاده های اصلی استان یک پایگاه اورژانس مستقر است، تعداد پایگاه های اورژانس جاده ای ، شهری و پیش بیمارستانی استان هم ۴۲ مورد است که از این تعداد ۱۱ پایگاه شهری و بقیه جاده ای است.
پایگاه های موجود با ۶۲ خودرو آمبولانس، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس، یک فروند بالگرد، ۱۰ دستگاه موتور آمبولانس و ۲۵۶ نیروی تکنسین به شهروندان خدمات ارائه می کنند.
هم اکنون در یزد ۱۲ بیمارستان وابسته به دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی و هفت بیمارستان غیردانشگاهی فعالیت دارند که بیشتر بیماران آن بویژه در بخش بستری از استان های جنوب و جنوب شرق کشور هستند.
در یزد ۱۴ بیمارستان دولتی با یک هزار و ۵۸۲ تخت و هفت بیمارستان خصوصی با ۹۸۳ تخت در حال ارائه خدمات به بیماران هستند.
در برگزاری آیین اربعین حسینی پیروان ادیان مختلف خصوصا شیعیان با همکاری مردم و دولت عراق در کربلا حضور دارند، سال گذشته حدود ۲۵میلیون نفر در این آیین شرکت کردند که از آن به عنوان بزرگترین گردهمایی جهانی مسلمانان یاد شده است.
در اربعین پارسال ۲۷ هزار نفر از استان یزد در قالب چهار هزار و ۹۶۱ گروه به عراق اعزام شدند و پیش بینی شد امسال افزون بر ۳۰ هزار زائر یزدی به عراق اعزام شوند./


نوشته شده توسط:admin - 641 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 66
برچسب ها:
دیدگاه ها