نادره ترکمانی برای فیلم جدیدش درخواست پروانه ساخت داد

دسته: سینمای ایران
بدون دیدگاه
دوشنبه - ۲۴ مهر ۱۳۹۶

نادره ترکمانی کارگردان سینما در خصوص آخرین وضعیت ساخت «حسن کچل»گفت: فیلمنامه این اثر کامل شد و دیروز درخواست پروانه ساخت دادیم.

وی افزود: مهمترین بخش کار، جلوه‌های ویژه آن است که با تیم سازنده به نتیجه رسیدیم. پس از نهایی کردن توافق‌ بین بازیگران و عوامل و بعد از دریافت پروانه ساخت، تولید را آغاز می‌کنیم.

وی درباره نیاز قصه «حسن کچل» به فصل خاصی از سال برای فیلمبرداری بیان کرد: این اثر برای فیلمبرداری نیاز به فصل خاصی ندارد؛ اما به لحاظ جذابیت بصری بهتر است از طبیعتی سرسبز و مفرح بهره ببرد.

این کارگردان در مورد انتخاب عنوان تکراری برای فیلمش اظهار داشت:ممکن است این ذهنیت پیش بیاید که چون نام فیلم قبلاً استفاده شده، نباید از آن استفاده می‌کردیم. باید بگویم اینچنین نیست؛ چرا که بسیاری از قصه‌های عامیانه مانند «حسن کچل» مکتوب نشده‌اند و در دل زمان و مکان و بدون راوی اصلی روایت شده اند. پس امکان دارد به دفعات مختلف ساخته و ارائه شوند.

وی ادامه داد: اما درباره آثاری مانند «افسانه هزار و یک شب» که جزو افسانه های کهن ایرانی است و توسط فردی خاص به نگارش درآمده، شاید استفاده از نام آن‌ها ایرادی به کار وارد کند.


نوشته شده توسط:خانم اسماعیلی - 1877 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 126
برچسب ها:
دیدگاه ها