گزارش مالی تسلا از زیان هنگفت در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۷ حکایت دارد

دسته: اخبار فناوری
بدون دیدگاه
پنج شنبه - ۱۱ آبان ۱۳۹۶

تسلا به تازگی گزارش مالی سه ماهه سوم سال مالی جاری خود را منتشر کرده که از ضرر بی سابقه و کاهش تولید دو مدل از خودروهایش حکایت دارد.

طبق این گزارش، زیان فصلی تسلا نسبت به سه ماهه قبل دو برابر شده و به ۶۱۹ میلیون دلار رسیده که در پیشینه این شرکت خودروسازی بی سابقه است. میزان زیان به ازای هر سهم نیز از انتظارات بیشتر بوده و رقم ۲٫۹۲ دلار را نشان می دهد. با این حال تسلا توانسته به درآمد کلی ۲٫۹۸ میلیارد دلاری برسد.

 طبق اظهارات ایلان ماسک، تسلا می خواهد تولید خودروهای «مدل اس» و «مدل اکس» را تا ۱۰ درصد کاهش داده و منابعش را صرف تولید «مدل ۳» نماید که بیش از حد از برنامه عقب مانده. تسلا انتظار دارد نرخ تولید مدل ۳ را تا سه ماهه نخست سال آتی میلادی به ۵۰۰۰ دستگاه در هفته برساند.

این کمپانی در ماه اکتبر تنها ۲۶۰ خودرو تولید کرده که به مراتب پایین تر از هدف پیشین آنها یعنی ۱۵۰۰ دستگاه است و حکایت از مشکلات عدیده تولید در کارخانه های خودروسازی تسلا دارد.

پس از ارائه این گزارش نه چندان دلگرم کننده، ارزش سهام تسلا ۵ درصد کاهش یافت. با این حال ارزش سهام این شرکت در سال جاری تاکنون ۵۱ درصد رشد داشته و ارزش بازار آنها نیز در مقاطعی نسبت به رقبای سرشناسی همچون فورد، فیات کرایسلر و جنرال موتورز بیشتر شده است.


نوشته شده توسط:admin - 745 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 51
برچسب ها:
دیدگاه ها