بهبود رتبه الکسا

یکی از ابزار های سنجش میزان مخاطب و کیفیت سایت alexa.com است. روزانه افراد زیادی برای بررسی میزان مخاطب سایت ها به سایت الکسا مراجعه می کنند. اما کاربرد اصلی سایت الکسا برای مدیران سایت ها سنجش سایتشان است. در حقیقت با پیشرفت رتبه الکسا سایت شما نیز رو به پیشرفت است. اما پیشرفت آگاهانه بسیار پر اهمیت است.

 

اگر می خواهید سایتتان را به یک سایت پر مخاطب تبدیل کنید و یا در صفحات گوگل بهتر دیده شوید علاوه بر رتبه الکسا باید به سایر گزینه های موجود در سایت الکسا نیز اهمیت بدهید.

 

برای بررسی دقیق سایتتان در الکسا با ما همراه شوید

 

بررسی رتبه الکسای سایت

برای بررسی رتبه الکسای سایتتان به نشانی  www.alexa.com/siteinfo مراجعه کنید و آدرس سایتتان را در کادر مربوطه درج کنید و روی گزینه find کلیک کنید. سپس به صفحه گزارش کامل الکسا در مورد سایتتان منتقل می شوید. همچنین لینک صفحه گزارش سایت ایران رادا در نشانی http://www.alexa.com/siteinfo/iranrada.com قرار دارد که شما می توانید بجای iranrada.com آدرس سایت خودتان را درج کنید.

 

در ابندا با دو گزینه Global Rank  و  Rank in Iran رو به رو می شوید. Global Rank رتبه سایت شما را در جهان مشخص کرده است و Rank in Iran رتبه شما را در ایران مشخص کرده است. بهبود رتبه ایران موجب بهبود رتبه جهان نیز می شود.

 

چگونه رتبه الکسای ایران سایت بهتر می شود ؟

با افزایش بازدید واقعی می توانید رتبه سایتتان را بهبود دهید. برای خرید بازدید واقعی اینجا کلیک کنید

 

در جدول زیر برای هر رتبه میزان بازدید که نیاز دارید نوشته شده است

رتبه حدود بازدید
۵۰ هزار ایران ۱۰۰۰ بازدید ۳۰ ثانیه ای
۳۰ هزار ایران ۲۰۰۰ بازدید ۳۰ ثانیه ای
۱۰ هزار ایران ۵۰۰۰ الی ۷۰۰۰ بازدید ۳۰ ثانیه ای
۵ هزار ایران ۱۲۰۰۰ الی ۱۵۰۰۰ بازدید ۳۰ ثانیه ای
۲ هزار ایران ۲۵۰۰۰ الی ۳۰۰۰۰ بازدید ۳۰ ثانیه ای
۱۰۰۰ ایران ۵۰ هزار الی ۶۰ هزار بازدید ۳۰ ثانیه ای

این تعداد در سایر سامانه های افزایش بازدید ممکن است متفاوت باشد و این تعداد تنها مربوط به سامانه افزایش بازدید ایران رادا می باشد.

 

 

چند نکته بسیار مهم :

۱ – مهم ترین نکته این که بین بازدید ها فاصله ای نباشد حتی یک روز پس بهتر است پکیج بازدید مد نظرتان را یکجا خرید کنید

۲-  این که این اعداد به صورت تخمینی می باشد و قطعی نیست

۳- این که این اعداد برای خرید از سامانه ایران رادا می باشد و کیفیت سایر سامانه های بازدید متفاوت است برای مثال با ۱۵۰۰۰ پاپ آپ رتبه شما به ۵ هزار نخواهد رسید

۴- این که کیفیت بازدید ۳۰ ثانیه ای با بازدید های ۱۵ و ۱۰ ثانیه ای متفاوت است و در نتیجه اگر نوع بازدید از ۳۰ ثانیه ای به ۱۰ یا ۱۵ ثانیه ای تغییر کند تعداد بیشتری نیاز است

۵- بازدید های ۱ و ۵ و ۱۰ دقیقه ای برای بهبود رتبه مناسب نیستند زیرا تعداد کمی در روز از این بازدید ها وجود دارد.

۶- سرعت لود سایت شما بر میزان بازدید مورد نیاز تاثیر می گذارد ( از http://www.gtmetrix.com بررسی کنید)

۷- این اعداد برای خرید بازدید با  Pageviews یک برآورد شده و در صورتی که گزینه Pageviews  را بیشتر از یک قرار دهید به بازدید بیشتری نیاز دارید.

۸- برای رسیدن از رتبه ای به رتبه دیگر تعداد بازدید رتبه کنونی را از تعداد بازدید رتبه مد نظر کم کنید.

مثال : اگر رتبه شما ۵۰۰۰ است و می خواهید به رتبه ۲ هزار برسید ۱۵ هزار را از ۳۰ هزار کم کنید می شود ۱۵ هزار بازدید

۹ – درصد Bounce Rate در کاهش رتبه تاثیر گذار است.

 

 

خرید بازدید

 

 

 

کمی پایین تر از رتبه سایت شما در الکسا با سه گزینه Bounce Rate  و    Daily Pageviews per Visitor   و    Daily Time on Site

 

Bounce Rate درصد غیر مفید بودن سایتتان را نشان می دهد. Bounce Rate زیر ۴۰% استاندارد است و Bounce Rate بالای ۷۰% در وضعیت بسیار نامطلوب است. برای بهبود Bounce Rate باید عدد Daily Pageviews per Visitor که به معنی میانگین رویت صفحه توسط هر کاربر می باشد برای مثال Pageviews  اگر ۲ باشد یعنی هر کاربر به صورت میانگین ۲ صفحه از سایت را دیده است. برای بهبود Pageviews  در فرم سفارش بازدید می توانید درخواست بازدید با Pageviews بالا را درج کنید که این گزینه به بهبود Pageviews و Bounce Rate بسیار به شما کمک می کند.

Daily Time on Site میانگیم میزان زمان ماندگاری هر کاربر در سایت شما را نشا می دهد که این گزینه نیز در تعیین درصد Bounce Rate اثر گذار است و هر چه بیشتر شود بهتر است. بازدید های ۵ و ۱۰ دقیقه ای به شما کمک می کند Daily Time on Site سایتتان را بهبود دهید.

Pageviews بالاتر از ۳ استاندارد است اما Pageviews  بالاتر از ۵ بسیار مطلوب است. Daily Time on Site بالاتر از ۳ دقیقه استاندارد است اما بالاتر از ۵ دقیقه مطلوب است.

 

 

 

 

کمی پایین تر  Search Traffic راخواهید دید.

گزینه Top Keywords from Search Engines کلماتی که بیشترین ورودی را از آنها داشتهید را نشان می دهد که البته سایت الکسا در این مورد دقیق نیست و اهمیت ندارد اما یک گزینه ای که در این بخش از اهمیت بالایی برخوردار است درصد Search Traffic سایت شماست که میزان ورودی شما از موتور های جستجوگر را نشان می دهد.

برای بهبود درصد Search Traffic می توانید از سرویس ورودی از گوگل استفاده نمایید.

تمام حقوق این وب سایت متعلق به ایران رادا است.