بهبود رتبه الکسا

یکی از ابزار های سنجش میزان مخاطب و کیفیت سایت alexa.com است. روزانه افراد زیادی برای بررسی میزان مخاطب سایت ها به سایت الکسا مراجعه می کنند. اما کاربرد اصلی سایت الکسا برای مدیران سایت ها سنجش سایتشان است. در حقیقت با پیشرفت رتبه الکسا سایت شما نیز رو به پیشرفت است. اما پیشرفت آگاهانه بسیار پر اهمیت است.

.

در این سرویس نمی خواهیم صرفه رتبه الکسای شما را کاهش دهیم

تلاش و هدف رشد سایت شماست که الکسا ملاک سنجش این رشد است

.

اگر می خواهید سایتتان را به یک سایت پر مخاطب تبدیل کنید و یا در صفحات گوگل بهتر دیده شوید علاوه بر رتبه الکسا باید به سایر گزینه های موجود در سایت الکسا نیز اهمیت بدهید.

 

برای بررسی دقیق سایتتان در الکسا با ما همراه شوید

 

بررسی رتبه الکسای سایت

برای بررسی رتبه الکسای سایتتان به نشانی  www.alexa.com/siteinfo مراجعه کنید و آدرس سایتتان را در کادر مربوطه درج کنید و روی گزینه find کلیک کنید. سپس به صفحه گزارش کامل الکسا در مورد سایتتان منتقل می شوید. همچنین لینک صفحه گزارش سایت ایران رادا در نشانی http://www.alexa.com/siteinfo/iranrada.com قرار دارد که شما می توانید بجای iranrada.com آدرس سایت خودتان را درج کنید.

 

در ابندا با دو گزینه Global Rank  و  Rank in Iran رو به رو می شوید. Global Rank رتبه سایت شما را در جهان مشخص کرده است و Rank in Iran رتبه شما را در ایران مشخص کرده است. بهبود رتبه ایران موجب بهبود رتبه جهان نیز می شود. برای بهبود رتبه به افزایش بازدید نیاز دارید. برای خرید بازدید واقعی اینجا کلیک کنید

.

بهبود رتبه الکسا

.

اما آیا همین که رتبه کاهش یابد سایت ما پیشرفت می کند ؟ پاسخ منفی است. هدف تنها تغییر عدد رتبه نیست و باید به سایر گزینه ها نیز اهمیت داد. درصد Bounce Rate یا نرخ پرخ ، Daily Pageviews per Visitor و  Daily Time on Site از دیگر گزینه های پر اهمیت سایت الکسا هستند.

.

کاهش رتبه الکسا.

کاهش رتبه الکسا تخصص ماست

.

درصد Bounce Rate یا نرخ پرش درصد غیر مفید بودن سایتتان را نشان می دهد که برای موتور های جستجو به خصوص گوگل بسیار اهمیت دارد. درصد ارگانیک و استاندارد زیر ۴۰% است و هر چه این درصد کمتر باشد سایت شما وضعیت بهتری خواهد داشت. البته اگر سایت شما در رتبه بالا با بانس ریت پایین باشد ارزش زیادی ندارد. به طور مثال اگر سایت با رتبه ۵۰ هزار ایران دارید درصد Bounce Rate اهمیتی ندارد ولی اگر سایت رتبه ۱۰۰۰ ایران دارید درصد Bounce Rate می تواند به رشد سایت شما در موتور های جستجو بسیار کمک کند.

.

Daily Pageviews per Visitor یا به عبارت ساده تر Pageviews میانگین تعداد صفحاتی که کاربران سایت شما مشاهده می کنند را نشان می دهد. افزایش Pageviews باعث بهبود درصد Bounce Rate نیز می شود. برای خرید بازدید با Pageviews اینجا کلیک کنید. با افزایش Pageviews می توانید در سایتتان را مفید تر جلوه نمایید و سایتتان را در نتایج بالا تری داشته باشید

.

Daily Time on Site کاملا مشخص است که میانگین زمان ماندگاری کاربران در سایت را نشان می دهد. هر چه این زمان بالا تر باشد درصد Bounce Rate بهتری خواهید داشت. زمان ماندگاری بر تغییر جایگاه موتور جستجوگر بسیار اهمیت دارد. برای خرید بازدید با تایم بالا اینجا کلیک کنید

 

سرعت بارگذاری صفحه و تاثیر آن بر رتبه الکسا :

شما می توانید سرعت بارگذاری سایتتان را از http://www.gtmetrix.com و یا Google PageSpeed Insights بررسی نمایید. سرعت لود سایت بر سئو تاثیر زیادی دارد و همچنین بر رتبه الکسا ، میزان ماندگاری کاربر ، Pageviews و درصد Bounce Rate  تاثیر زیادی دارد. پیش تر به اهمیت درصد Bounce Rate و Pageviews و تایم ماندگاری پرداخته ایم. با توجه به اهمیت این موضوع اگر سرعت سایتتان بالاست قبل از هر اقدامی این مشکل را در سایتتان رفع کنید. استفاده از تصاویر با حجم زیاد شایع ترین عامل افزایش سرعت لود صفحه می باشد.

 

در جدول زیر برای هر رتبه میزان بازدید حدودی که نیاز دارید نوشته شده است

رتبه حدود بازدید
۵۰ هزار ایران ۱۰۰۰ بازدید ۳۰ ثانیه ای
۳۰ هزار ایران ۲۰۰۰ بازدید ۳۰ ثانیه ای
۱۰ هزار ایران ۵۰۰۰ الی ۷۰۰۰ بازدید ۳۰ ثانیه ای
۵ هزار ایران ۱۲۰۰۰ الی ۱۵۰۰۰ بازدید ۳۰ ثانیه ای
۲ هزار ایران ۲۵۰۰۰ الی ۳۰۰۰۰ بازدید ۳۰ ثانیه ای
۱۰۰۰ ایران ۵۰ هزار الی ۶۰ هزار بازدید ۳۰ ثانیه ای

این تعداد در سایر سامانه های افزایش بازدید ممکن است متفاوت باشد و این تعداد تنها مربوط به سامانه افزایش بازدید ایران رادا می باشد.

.

.

چند نکته بسیار مهم :

۱ – مهم ترین نکته این که بین بازدید ها فاصله ای نباشد حتی یک روز پس بهتر است پکیج بازدید مد نظرتان را یکجا خرید کنید

۲-  این که این اعداد به صورت تخمینی می باشد و قطعی نیست

۳- این که این اعداد برای خرید از سامانه ایران رادا می باشد و کیفیت سایر سامانه های بازدید متفاوت است برای مثال با ۱۵۰۰۰ پاپ آپ رتبه شما به ۵ هزار نخواهد رسید

۴- این که کیفیت بازدید ۳۰ ثانیه ای با بازدید های ۱۵ و ۱۰ ثانیه ای متفاوت است و در نتیجه اگر نوع بازدید از ۳۰ ثانیه ای به ۱۰ یا ۱۵ ثانیه ای تغییر کند تعداد بیشتری نیاز است

۵- بازدید های ۱ و ۵ و ۱۰ دقیقه ای برای بهبود رتبه مناسب نیستند زیرا تعداد کمی در روز از این بازدید ها وجود دارد.

۶- سرعت لود سایت شما بر میزان بازدید مورد نیاز تاثیر می گذارد ( از http://www.gtmetrix.com بررسی کنید)

۷- این اعداد برای خرید بازدید با  Pageviews یک برآورد شده و در صورتی که گزینه Pageviews  را بیشتر از یک قرار دهید به بازدید بیشتری نیاز دارید.

۸- برای رسیدن از رتبه ای به رتبه دیگر تعداد بازدید رتبه کنونی را از تعداد بازدید رتبه مد نظر کم کنید.

مثال : اگر رتبه شما ۵۰۰۰ است و می خواهید به رتبه ۲ هزار برسید ۱۵ هزار را از ۳۰ هزار کم کنید می شود ۱۵ هزار بازدید

۹ – درصد Bounce Rate در کاهش رتبه تاثیر گذار است.

.

.

خرید بازدید

.

.

بازدید های فیک و نرم افزاری و تاثیر آن :

به تازگی شاهد آن هستیم که برخی از مدیران سایت ها از نرم افزار های افزایش بازدید و یا ربات ها جهت بهبود رتبه الکسای سایتشان استفاده می نمایند. لازم دانشتیم این هشدار را به این عزیزان بدهیم که به زودی سایت شما در الکسا و گوگل جریمه خواهد شد و فریب رشد لحظه ای استفاده از این نرم افزار ها و یا ربات های فیک را نخورید.