اخبار سیاسی

گزارش “دوتابعیتی‌ها” و مسئولان دارای “گرین‌کارت” روی میز نمایندگان مجلس

دستور کار وکلای ملت طی روز‌های یکشنبه، سه‌شنبه و چهارشنبه (۳۰ اردیبهشت‌ماه و  ۱ و ۲ خرداد) به شرح زیر است:

**طرح الحاق موادی به قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور جهت رفع ایراد شورای نگهبان.

** بررسی لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون بین‌المللی مقابله با تامین مالی تروریسم.

**تعیین تکلیف گزارش کمیسیون اصل نودم قانون اساسی در مورد مطالبات غیرجاری بانک‌ها (در اجرای ماده ۱۰۵ آئین‌نامه داخلی مجلس).

**گزارش کمیسیون فرهنگی مبنی بر تصویب تقاضای تحقیق و تفحص از منابع و مصارف و نظام مدیریت شرکت‌های فرهنگی-ورزشی وابسته به وزارت ورزش و جوانان در ۱۰ سال گذشته.

**گزارش کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی در مورد نحوه اجرای قانون پیگیری تحقق سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی.

** گزارش کمیسیون انرژی در مورد نحوه اجرای قانون اصلاح الگوی مصرف انرژی.

**بررسی تقاضای عده‌ای از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مورد تشکیل کمیسیون ویژه فضای مجازی.

**گزارش کمیسیون عمران مبنی بر رد تقاضای تحقیق و تفحص از نحوه ساخت و ساز و هزینه‌ها و مدیریت نماشگاه شهر آفتاب، نحوه تغییر کاربری‌ها و واگذاری املاک شهرداری تهران به ویژه بوستان مادر.

** گزارش کمیسیون اقتصادی مبنی بر تصویب تقاضای تحقیق و تفحص از نحوه واگذاری هلدینگ پتروشیمی باختر به بخش خصوصی.

**گزارش نهایی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مورد تحقیق و تفحص از بررسی وضعیت افراد دو تابعیتی و دارای گرین کارت در حوزه مسئولان و مدیران ارشد و شناسایی خلاهای قانونی در این موضوع را در دستور کار این هفته خود دارند.

**همچنین  بررسی طرح اصلاح قانون ممنوعیت به‌کارگیری بازنشستگان، طرح تعیین تکلیف کارگزاران بیمه کشاورزی، طرح الحاق موادی به قانون آئین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، رد طرح دهیاری‌ها، لایحه تشکیل سازمان صنایع دریایی نیروهای مسلح، لایحه حفاظت از خاک، طرح استفساریه ماده (۳۶) قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور، طرح استفساریه بند (۲) ماده(۲) قانون مالیات‌های مستقیم، لایحه موافقتنامه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری خلق چین در خصوص همکاری در زمینه بهداشت و قرنطینه دامی و لایحه مدیریت حوادث غیرمترقبه کشور در دستورکار نمایندگان قرار دارد.

نمایندگان همچنین در این هفته میزبان محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش و محمود حجتی جهاد کشاورزی برای پاسخ به سوالات شهروز برزگر، اسداللّه عباسی، روح‌اللّه بابایی صالح و علی یارمحمدی و ۶ ‌نماینده دیگر هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *