رپورتاژ

چگونه در عکاسی صنعتی ایمن بمانیم

یکی از بهترین اقدامات ایمنی برای عکاسان صنعتی داشتن تجهیزات دوربین مناسب است، که ازضروری ترین آنها لنزها هستند. اگر هدف این باشد که صحنه های صنعتی در واقعی ترین شکل ممکن ثبت شوند، باید چند لنز سریع به همراه داشته باشید. این به شما کمک می کند با توجه به اندازه سوژه خود، وسعت منطقه ای که ممکن است برای پوشش آن نیاز داشته باشید را تنظیم کنید. علاوه بر این، با لنزهای بزرگ زوم، شما می توانید قوانین ایمنی را راحت ترعایت کنید، زیرا شما نیاز ندارید خیلی به سوژه هایی که از شما دورند نزدیک شوید.
عامل دیگری که برای ایمنی شما به عنوان یک عکاس صنعتی مورد اهمیت است، محل عکسبرداری از سوژه است. در ابتدا شما باید از قبل با محل عکسبردای آشنا شوید تا محل های مجاز و غیر مجاز برای رفت و آمد را تشخیص دهید. همچنین باید ماشین آلات و تجهیزات را قبل از عکاسی اصلی بررسی کرده و درباره نحوه کار دستگاه و اقدامات لازم جهت ایمنی برای جلوگیری از حوادث و خطاها در هنگام عکسبرداری پرس و جو کنید.
بنابراین شما باید بدانید که دستگاه چگونه کار می کند. درست است که شما به روشن یا خاموش کردن دستگاه نیاز پیدا نمی کنید، اما دانستن این گونه اطلاعات به ایمنی بیشتر و پیشگیری از وقوع حوادث کمک میکند.
همچنین آشنایی با محل و سوژه  قبل از شروع عکسبرداری، به شما کمک می کند تا از خطرات احتمالی آگاه شوید و در مواردی که لازم است حرکت کنید و وسایل و تجهیزات خود را نیز حمل کنید و جایی که نباید، بایستید.
هنگامی که وارد محل سوژه و اهداف مورد نظر شدید، وقت آن است که در مورد اقدامات لازم به جهت رعایت ایمنی فکر کنید. مجددا باید با کسی که وارد به کار است مشورت کرده و زمانی را صرف کارهایی که باید و نباید انجام شوند کنید و بهتر است یک چک لیست در مورد چیزهایی که ممکن است فراموش شوند تهیه کنید.
در اینجا چند نکته ضروری باید مد نظر گرفته شود:
بدون توجه به محل استقرار و ماشین آلات و یا سوژه ای که در حال عکسبرداری از آن هستید، همواره باید پوشش مناسب و ایمن داشته باشید.
– یک شلوار بلند جین به همراه ساده ترین تی شرت تان را بپوشید.
– جنس لباس شما نیز مهم است. پوشیدن لباس های مقاوم در برابر آتش، به ویژه هنگامی که در محل هایی که با دمای بالا و یا با شعله و آتش در تماس هستید عکاسی میکنید، حتما از پیراهن ۱۰۰% پنبه ای و شلوار بلند استفاده کنید.
– شاید ممکن است در عکاسی صنعتی نیاز به خزیدن یا خوابیدن بر روی زمین داشته باشید(که بسیار اتفاق می افتد) که در این حالت در معرض گرد و غبار هستید و امکان ساییده شدن بر زمین را دارید ، در این صورت تی شرت آستین کوتاه یا شلوار پارچه ای و نازک گزینه مناسبی نیست.
– برای عکاسی از سایت های ساخت و ساز، کارگاه های تراشکاری و دیگر کارخانه ها، پوشیدن یک جلیقه ایمنی، کلاه ایمنی، پوشش محافظ چشم، دستکش، چکمه  یا پوتین های فولادی (یا هر چیزی شبیه به آن، غیراز کفش های کتانی، چرمی و چیزهای شیک) ضروری است.
– هر چه بیشتر لباس های شما قابل مشاهده باشند، بهتر است.، پس از رنگ های متضاد در محل استفاده کنید تا به راحتی در وضعیت های مورد نیاز قابل شناسایی باشید. لباس قابل مشاهده به معنی رنگ های روشن است. از پوشیدن لباس هایی با رنگ سیاه یا خاکستری اجتناب کنید. نارنجی نیز یک رنگ مشترک برای کارگران صنعتی است، بنابراین شما هم می توانید آن را انتخاب کنید.
– اگر می بایست برای عکاسی از جایی بالا بروید یا آویزان شوید، حتما از تجهیزات ایمنی لازم مانند طناب مهار  استفاده کنید.
این ها الزامات ایمنی اولیه هنگام عکاسی صنعتی است. اما بسته به پروژه در حال انجام، ممکن است موارد و اقدامات احتیاطی مورد نیاز دیگری باشند که لازم باشد از آن آگاهی داشته باشید. بنابراین مهم است که قبل از شروع پروسه عکسبرداری با یک نماینده از شرکت یا مشتری صحبت کرده و از آنها بخواهید که فردی مطلع را با شما همراه کنند.
عکاسی صنعتی ممکن است تمام اقدامات ایمنی مورد نیازی که شما در نظر گرفته اید را به چالش بکشد، اما با این حال یکی از جالب ترین عکاسی هاست و روز به روز به صورت قابل توجهی به محبوبیت آن افزوده می شود. اگر می خواهید عکاسی صنعتی را امتحان کنید، قطعا به سادگی قدم زدن در یک پارک نخواهد بود، اما در نهایت، خرسندی و رضایت بدست آمده شما و مشتری ، به تمام سختی و نظم آن می ارزد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *