رپورتاژ

چرا URLها برای سئو داخلی سایت اهمیت دارند؟

سه مزیت اصلی در URL ها وجود دارد:

  1. تجربه کاربر بهبود یافته است

یک URL که به خوبی طراحی شده است، هم انسان و هم موتورهای جستجو را آماده می کند تا به راحتی صفحه مقصد را درک کنند. به عنوان مثال، URL DPReview زیر چیزی است که ما آن را “معنای دقیق” می نامیم (دقیقا مقصد آن را شرح می دهد):

حتی اگر تگ عنوان این صفحه پنهان شود، آدرس دقیق و معنی داری که قابل خواندن است، هنوز درک درستی از آنچه که در مورد مقصد وجود دارد، ارائه می دهد و بازدیدکنندگان را با تجربه کاربری بهبود می بخشد با مشخص شدن اینکه چه کسانی بر روی لینک کلیک می کنند. (لازم به ذکر است: گوگل به طور فزاینده جایگزین URL در منطقه snippet نتایج جستجو با نام سایت و مسیر اطلاعات متصل بهم است. این اغلب در جستجوی تلفن همراه نشان داده می شود.)

  1. رتبه بندی

URL های یک موتور جستجوگر عامل رتبه بندی جزئی هستند که هنگام تعیین یک صفحه خاص یا منابع مربوط به یک جستجو استفاده می شوند. در حالی که آنها به اعتبار دامنه کلی خود اهمیت می دهند، استفاده از کلمات کلیدی در URL نیز می تواند بعنوان یک عامل رتبه بندی عمل کند.

در حالی که با استفاده از یک URL که شامل کلیدواژه ها است می تواند دید شما را بهبود بخشد، وب سایت ها عموما تاثیر زیادی در توانایی رتبه بندی صفحه ندارند. بنابراین، آنها ارزش فکر کردن را دارند، URL های غیر قابل استفاده را به سادگی برای اضافه کردن یک کلمه کلیدی در آنها ایجاد نکنید.

  1. لینک ها

در صورت خراب شدن، URL های نوشته شده به خوبی می توانند به عنوان متن محرمانه خود به عنوان لینک در انجمن ها، وبلاگ ها، شبکه های اجتماعی رسانه ای و یا سایر سایت های آنلاین کپی و جا به جا شوند.

مزیت اینجا دو برابر است:

بعضی از وبسایت ها (مثلا فیس بوک) ممکن است لینکهای به اشتراک گذاشته شده را به طور کامل غیرمتمرکز(بی قالب) کنند. نشانیهای اینترنتی بدون بهینه سازی سایت و معنای دقیق میتوانند غافلگیر شوند، و به جای کلیک بر روی آنها، از آنها جلوگیری می کنند. URL های قابل خواندن برای انسان، کاربران بهتر می دانند که چه زمانی روی آن پیوندها کلیک کنند.

در مثال بالا DPReview موتورهای جستجو ممکن است URL http: //www.dpreview.com/review … را ببینند و صفحه را با شرایط در URL (dpreview، reviews، canon، eos، و ۶d) مرتبط سازند. با استفاده از کلمات کلیدی در URL ممکن است رتبه بندی سایت شما را برای شرایطی که انتخاب کرده اید افزایش دهد.

اگر شما علاقه مند به اجرای تجزیه و تحلیل متن سطح بالا در سایت خود هستید، از ابزار Open Site Explorer در سایت moz استفاده نمایید

بهترین شیوه های سئو داخلی برای URL ها

  • نگه داشتن URL ها به طوری که ساده، مناسب، قانع کننده و دقیق باشند، کلیدی برای به دست آوردن هر دو کاربران و موتورهای جستجو برای درک آنها است(یک پیش نیاز برای رتبه بندی خوب است). هرچند URL ها می توانند شماره های ID و کد را شامل شوند، بهترین روش استفاده از کلمات است که مردم می توانند درک کنند.
  • URL ها باید صریح اما مختصر باشند. با دیدن فقط URL، یک کاربر (و موتور جستجو!) باید ایده خوبی از آنچه در صفحه هست داشته باشد.
  • زمانی که ضروری است که قابل خواندن باشد، از کاراکترهای مختلف برای جدا کردن کلمات استفاده کنید. URL ها نباید از آرم، فاصله یا هر کاراکتر دیگر برای جدا کردن کلمات استفاده کنند.
  • از حروف کوچک استفاده کنید در برخی موارد، حروف بزرگ ممکن است با صفحات تکراری مواجه شوند. به عنوان مثال، com/Blog و moz.com/blog ممکن است به عنوان دو URL مجزا شناخته شوند که ممکن است مسائل را با محتوای تکراری ایجاد کنند.
  • در صورت امکان از پارامترهای URL اجتناب کنید، زیرا آنها میتوانند مسائل مربوط به ردیابی و محتوای تکراری ایجاد کنند. اگر پارامترها باید مورد استفاده قرار بگیرند (کدهای UTM، به عنوان مثال)، از آنها به اندازه کافی استفاده کنید.

گروه باتیس انجام کلیه خدمات سئو سایت در خدمت شما سروران گرامی می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *