رپورتاژ

عکس صنعتی چیست؟

عکس صنعتی ، عکسی است که عکاس از تجهیزات ، محصولات ، ماشین آلات و در برخی موارد از کارگران و مقامات شرکت به منظور تبلیغ محصولات تولیدی می گیرد .

در واقع می توان گفت که عکاسی صنعتی ، یک زبان قابل فهم برای افراد در سنین مختلف می باشد که با استفاده از عکس صنعتی، با یک نگاه در قاب یک عکس ، ویژگی های منحصربه فرد یک محصول نمایان خواهد شد .

در عکس صنعتی به دلیل ماهیت محیط باز یا بسته ی کارگاه یا کارخانه ، عواملی بسیاری بر روی کیفیت عکس موثر هستند که تنها در صورت تجربه و مهارت عکاس و دارا بودن تجهیزات پیشرفته ی عکاسی می توان عکس های صنعتی موفقی را در شرایط مختلف چنین فضاهایی ایجاد نمود .

در عکاسی صنعتی به دلیل فضاهای گسترده ی محیطی ، منابع نوری متنوع ، محصولات و اشیایی با درخشش های متفاوت ، عکاس به ظرافت و دقت بسیاری نیاز خواهد داشت .

هنگامی که عکاس صنعتی ، شروع به گرفتن عکس صنعتی می کند باید ابتدا چند عکس امتحانی بگیرد تا بتواند با مشاهده و بررسی عکس ها و ایجاد تغییرات لازمه در عکس، انتظارات را از عکس اصلی برآورده سازد .

همواره جهت گرفتن بهترین عکس صنعتی لازم است که ضمن تسلط  بر محیط صنعتی مورد نظر،  عکاس با مدیر فنی کارگاه و یا کارخانه نیز گفتگو نماید تا دریابد که چه چیزی از یک عکس صنعتی تبلیغاتی مد نظر آنها می باشد ، زیرا هدف اصلی از یک عکس صنعتی ، سرمایه گذاری در زمینه تبلیغات محصولات و فروش بیشتر می باشد .

نظم و چیدمان در عکاسی صنعتی بر کیفیت و برجسته سازی ویژگی محصولات بسیار تاثیرگذار می باشد ، از این رو لازم است که عکاس جهت گرفتن یک عکس صنعتی حرفه ای سه پایه ای همراه داشته باشد تا بتواند بدون لرزش دوربین با زاویه ای درست عکسی مناسب و با کیفیتی ایجاد نماید .

در مواردی که لازم است که از محصولات کوچک کارگاه یا کارخانه عکس صنعتی تهیه گردد ، بهتر است که عکاسی در استودیو با نورپردازی مصنوعی انجام شود زیرا در محیط های باز و بسته ی کارگاه یا کارخانه با وجود منابع نوری گوناگون کنترل شرایط محیطی به آسانی محقق نمی شود و لازم است تمدیدات متعددی در این زمینه اعمال گردد ، اما زمانی که لازم است که عکس صنعتی در محیط کارگاه یا کارخانه گرفته شود ، عکاس با شناسایی منابع نوری محیط ، انجام برخی تغییرات در محیط ، ایجاد نظم و ترتیب در محیط ، انجام برخی تعمیرات ، تمیزکاری ، کنترل منابع نوری و … می تواند در جهت ایجاد عکس صنعتی با کیفیت اقدام نماید .

عکس صنعتی می تواند شامل موارد بسیاری از محصولات صنعتی مانند ؛ عکس از شیشه و بلور ، استیل ، پلاستیک ، تجهیزات الکترونیک ، لوازم خانگی ، دارو ، اشیاء براق ، تجهیزات پزشکی ، لوازم اداری ، نمای ساختمان ، خط تولید ، ماشین آلات و … باشد که عکاسی از هر محصول به لنز مخصوص و زاویه ای خاص  نیاز خواهد داشت .

در عکس صنعتی که به منظور تبلیغ محصول گرفته می شود ، لازم است که عکاس با دقت بالایی در ایجاد رنگ های پس زمینه ی محصول، ویژگی های محصول مورد نظر را برجسته سازی نماید ، از این رو عکاس می تواند در عکس صنعتی از پرده های مخصوص عکاسی صنعتی استفاده کند .

کیفیت دوربین و تجهیزات آن در بالا بردن کیفیت و زیبایی عکس صنعتی بسیار تاثیرگذار می باشد ، لذا عکاس با امکانات به روز و مجهز خود در کنار تجربه ی کاری بالا می تواند همواره عکس های صنعتی موفقی در زمینه ی تبلیغات را در رزومه ی خود داشته باشد .

 

اطلاعات تماس:
 
تلفن سفارشات: ۰۲۱۲۲۴۲۴۱۵۳
مشاوره مستقیم (ضرغامی): ۰۹۱۲۶۴۵۶۷۴۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × چهار =