رپورتاژ

عکاسی صنعتی

عکاسی از جمله هنرهایی است که امروزه به صورت حرفه ای از آن می توان جهت تحقق مقاصدی چون فروش بیشتر محصولات و تبلیغات استفاده نمود ، لذا با توجه به این که از عکاسی در چه زمینه استفاده شود ، عکاسی در رشته ی تخصصی خود تعریف می گردد ، از این رو بر آن شدیم تا در این مقاله ، عکاسی صنعتی ( Industrial photo ) را مورد بحث و بررسی قرار دهیم .

عکاسی صنعتی به عکاسی در محیط های باز و بسته ی کارگاه ها و کارخانه ها اطلاق می گردد ، لذا عکس های حاصل از این نوع عکاسی ،می تواند  عکس های هوایی از محیط کارخانه یا از خط تولید کارخانه و کارگاه باشد .

اگر چه جهت تهیه ی عکس های صنعتی به تجهیزات و وسایل بسیار حرفه ای و گران قیمتی نیاز می باشد اما تجربه ی فرد عکاس که باید به تئوری و تکنیک کار در چنین محیط هایی تسلط کامل داشته باشد ، در نتیجه نهایی بسیار تاثیرگذار خواهد بود .

در عکاسی صنعتی ، جغرافیای محل عکس برداری از دیگر عوامل تاثیرگذار در عکس های صنعتی می باشند که یک عکاس حرفه ای با مطالعه در باب جغرافیای محل می تواند در رابطه با سوژه و مکان جغرافیایی آن ، عکس های موفقی را بگیرد .

از عوامل دیگری که در عکاسی صنعتی جهت تهیه عکس های گویا و عالی تاثیرگذار می باشد ، می توان به نور محیط عکاسی اشاره نمود ، زیرا بدون در نظر گرفتن شرایط نوری ، هرگز عکس باکیفیتی حاصل نخواهد شد ، نور در عکاسی صنعتی تاثیرگذاری بیشتری در انواع دیگر عکاسی دارد ، زیرا در محیط های کارگاهی و کارخانه ها عناصر بسیاری وجود دارند که هر کدام با نوری که منعکس می کنند بر روی عکس گرفته شده ، تاثیر می گذارند  و چون امکان حذف عناصر سنگین و بزرگ منعکس کننده ی نور محیط کارخانه ها و کارگاه ها وجود ندارد ، لذا باید علم و تجربه ی عکاس صنعتی در حدی باشد که بتواند شرایط محیطی و نور را در جهت ایجاد عکس صنعتی دلخواه کنترل نماید .

از عکاسی صنعتی جهت تبلیغات سرنوشت ساز و فروش محصولات کارگاهی و کارخانه ها استفاده می گردد ، از این رو رزومه کاری عکاس صنعتی در جهت انتخاب یک عکاس حرفه ای که حرف اول را در سرمایه گذاری تبلیغات می زند ، نقش مهمی ایفا می کند ،عکاسی صنعتی ، ویژگی های عکاسی تبلیغاتی را نیز درخود جای داده است و به دلیل محیط این نوع عکاسی ، عکاسی صنعتی کاری بسیار ظریف و دقیق می باشد .

در عکاسی صنعتی حرفه ای جهت بالا بردن کیفیت عکس و حرفه ای بودن آن می تواند موارد زیر را اجرایی نمود :

  • در محیط های کار باید کارگران لباس کار و وسایل ایمنی داشته باشند .
  • در کارگاه ها کوچک می توان از نور مصنوعی استفاده کرد .
  • در صورت کوچک بود محصول صنعتی ، عکاسی را در استودیو با نورپردازی کامل انجام داد .
  • در کلیه محیط های صنعتی ، شنیدن توضیحات مدیر فنی در برآورد انتظارات از عکس صنعتی دلخواه بسیار اثر بخش خواهد بود .
  • باید عکاس صنعتی از محیط کارگاه و کارخانه جهت شناسایی منابع نور طبیعی و مصنوعی ، بازدید نماید .

در همین راستا ، استدیو عکاسی ناین با معرفی عکاسان باتجربه و زبده خود ،با دارا بودن کلیه ابزارآلات تخصصی عکاسی و فیلم برداری صنعتی و همچنین با برخورداری از گواهینامه های بین المللی عکاسی و نرم افزارهای مربوط به عکاسی صنعتی ، مفتخر به ارائه ی کلیه خدمات عکاسی صنعتی با تضمین بالاترین کیفیت و رضایت شما هستند .

اطلاعات تماس:

تلفن سفارشات: ۰۲۱۲۲۴۲۴۱۵۳

مشاوره مستقیم (ضرغامی): ۰۹۱۲۶۴۵۶۷۴۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *