اخبار ورزشیاخبار ویژه

عالمیان: تنیس روی میز ایران جزو چهار تیم برتر دسته دوم جهان است

نوشاد عالمیان با اشاره به اینکه از امروز تمرینات تیم ملی تنیس روی میز برای حضور در مسابقات قهرمانی جهان به میزبانی بابل آغاز می شود، در مورد شرایط کلی تیم و خودش توضیح داد و ابراز امیدواری کرد که تا دو سال آینده شرایط برای صعود تیم ملی از دسته دوم رقابت های جهانی به طور کامل مهیا شود.

وی که هفته گذشته برای پنجمین بار در رقابت های کاپ آسیا شرکت کرد و پیش از صعود از مرحله مقدماتی به کار خود در این رقابت ها پایان داد، همچنین از عملکردش در این مسابقات هم ابراز رضایت کرد.

تمرین خارج از تهران ایده آل من و نیما است
این ملی پوش تنیس روی میز با تاکید بر اینکه نزدیک بودن شرایط آب و هوایی بابل به محل برگزاری مسابقات جهانی در سوئد باعث شد تا این شهر به عنوان محل اردوی آخر تیم ملی انتخاب شود، گفت: پیگیری تمرینات در شهری مانند بابل برای من و برادرم (نیما) خیلی خوب است. اصلا یکی از ایده آل های من و نیما این است که تمرینات به جای تهران در بابل برگزار شود به خصوص اینکه همیشه برای تمرین در تهران به خاطر شرایط آب و هوایی به مشکل برمی خوریم. در هر صورت قطعا در این مرحله از اردو که متصل به اعزام است، تمرینات خیلی خوبی خواهیم داشت.

شانسمان برای صعود بیشتر از همیشه است
عالمیان از وضعیت کلی خود و تیم ملی تنیس روی میز هم در آستانه مسابقات جهانی ابراز رضایت کرد و یادآور شد: با شرایطی که داریم شانس مان برای صعود از دسته دوم رقابت های جهان خیلی بیشتر از همیشه است. نیما که در کاپ آسیا نشان داد شرایط خوبی دارد. من هم از آمادگی خوبی برخوردارم. در کاپ آسیا دیدارهای خوبی برگزار کردم و پیش از آن هم در قطر خیلی خوب ظاهر شدم.

دو سال پیش تیم ملی به خاطر من نتوانست صعود کند
این پینگ پنگ باز به رقابت های دوره گذشته قهرمانی جهان در بخش تیمی اشاره و خاطرنشان کرد: دو سال پیش من خیلی آماده و روی فرم نبودم.  زمان افتم بود و نتوانستم به تیم ملی هم کمک زیادی داشته باشم. همین شرایط من و اینکه ناآماده بودم، روی عملکرد کلی تیم ملی هم تاثیر داشت. به هر حال تیم ملی برای نتیجه گرفتن به آمادگی من و اینکه بتوانم در دیدارهایم صاحب برتری شوم، نیاز داشت در حالیکه من اصلا شرایط خوبی نداشتم و به همین دلیل تیم ملی هم نتوانست به نتیجه موردنظر برای صعود دست یابد. امیدوارم امسال بتوانم عملکرد دو سال پیش را هم جبران و به تیم ملی برای دستیابی به هدفی که دارد، کمک کنم.

در حال حاضر جزو بهترینهای دسته دوم جهانی هستیم
وی در پاسخ به این پرسش که «در مجموع فکر می کنید امسال تیم ملی چقدر برای صعود از دسته رقابت های جهانی شانس داشته باشد و آیا به این مهم دست پیدا خواهیم کرد؟»، یادآور شد: بازهم می گویم که امسال نسبت به ادوار گذشته شانس مان برای صعود خیلی زیاد است. در دسته دوم رقابت های جهانی جزو سه چهار تیم برتر هستیم.

می توانستیم از طریق رنکینگ وارد دسته یک جهانی شویم اما …
عالمیان در بخشی تاکید کرد: ظاهرا طبق یک قانون جدید بر اساس رنکینگ جهانی و طبق یکسری قانون ها شرایط برای صعود در رقابت های جهانی خیلی راحت تر و مهیاتر خواهد بود. اگر کمی زودتر متوجه این مسئله می شدیم، می توانستیم از طریق رنکینگ وارد دسته یک شویم بخصوص با توجه به جایگاهی که داریم.

به احتمال ۹۰ درصد تا دو سال آینده وارد دسته یک می شویم
وی در این رابطه ادامه داد: اگر امسال به هر دلیلی نتوانیم به دسته یک جهانی صعود کنیم تا رقابت های تیمی دو سال آینده یعنی سال ۲۰۲۰ می توانیم با استفاده از همین قانون جدید وارد دسته یک شویم به خصوص اگر شرایط مان در رنکینگ جهانی بهتر شود. در رنکینگ جدیدی که منتشر خواهد شد، من و نیما به خاطر کاپ آسیا و عملکردمان در این رقابت ها جایگاه بهتری کسب خواهیم کرد. فکر می کنم من با صعود چند پله ای به زیر رده ۶۰ برسم و نیما هم حدود جایگاه ۶۲ -۶۱ قرار می گیرد. همین مسئله روی رنکینگ تیمی هم تاثیر مثبت خواهد داشت. در کل اینکه تلاش مان این است همین امسال از دسته دوم صعود کنیم اما اگر این مهم اتفاق نیفتاد، در رقابت های دوره آتی با استفاده از شرایط جدید احتمال ۹۰ درصد می توانیم صعود کنیم.

ابراز رضایت از عملکرد در کاپ آسیا
ملی پوش تنیس روی میز کشورمان همچنین در مورد رقابت های کاپ آسیا که هفته گذشته در ژاپن به پایان رسید، گفت: قرعه من در این رقابت ها خیلی سخت بود. بازیکنان صاحب رنکینگ هفت و هشت در گروه من قرار داشتند. در رقابت با همین بازیکنان در حالی نتیجه را واگذار کردم که از آنها جلوتر بودم. در دیدار اول با حریف ژاپنی دو گیم جلوتر بودم اما در نهایت باختم. دیدار دوم من هم با حریف کره ای برگزار شد که بازهم پیش بودم اما با شکست رقابتم را تمام کردم. با این شرایط دیدار سوم کاملا تشریفاتی و بدون اهمیت بود چون تاثیری روی وضعیت من برای صعود نداشت.

به خاطر بی خوابی نتایج را واگذار کردم
این بازیکن در مورد دلیل واگذاری نتایج دیدارهای خود در کاپ آسیا آنهم در شرایطی که از حریفان پیش بود، گفت: اختلاف ساعت ایران و ژاپن تاثیر زیادی روی عملکردم داشت. ما فقط یک روز زودتر به محل برگزاری مسابقات رفتیم. به خاطر همین اختلاف ساعت شب قبل از آغاز مسابقات تا صبح خواب راحتی نداشتم و فقط ۲ ساعت توانستم بخوابم همین موضوع باعث افتم شد.

هم تیمی هایم در شرایط خوبی هستند
نوشاد عالمیان در پایان تاکید کرد: افشین نوروزی بازیکن با تجربه ای در ترکیب تیم ملی است. امین احمدیان به واسطه سهمیه ای که برای المپیک جوانان کسب کرده، از انگیزه بالایی برخوردار است. میعاد لطفی خیلی منظم و باانگیزه پیگیر تمریناتش است. من و نیما هم شرایط خوبی داریم. در کل تیم ملی در وضعیت خوبی قرار دارد و امیدوارم با این شرایط حضوری نتیجه بخش در مسابقات جهانی داشته باشیم.

به گزارش مهر، مسابقات تنیس روی میز قهرمانی جهان از ۸ اردیبهشت ماه در سوئد آغاز شده و تا ۱۶ اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت. تیم ملی تنیس روی میز ایران ۵ اردیبهشت ماه با هدایت جمیل لطف الله نسبی عازم محل برگزاری این مسابقات می شود.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + هفت =