ضیائی: پیگیر احتساب شهدای امدادگر به عنوان شهدای خدمت هستیم

دسته: حوادث
بدون دیدگاه
چهارشنبه - ۲۵ مرداد ۱۳۹۶

رئیس جمعیت هلال احمر در جلسه شورای عالی جمعیت ضمن تجلیل و قدردانی از خانواده دو شهید امدادگر زنجانی هلال احمر که در حادثه ریزش دیواره چاه جان خود را از دست دادند، از تشکیل کمیته پیگیری احتساب شهدای امدادگر به عنوان شهید خدمت در هلال احمر خبر داد.

به گزارش ایسنا، در جلسه شورای‌ عالی جمعیت هلال احمر از خانواده دو شهید امدادگر زنجانی؛ وحید محمدی و سیدرضا جعفری تجلیل و قدردانی شد.

دکتر سید امیرمحسن ضیائی، رئیس جمعیت هلال احمر در این جلسه با اشاره به حادثه ریزش دیواره چاه و به شهادت رسیدن دو امدادگر زنجانی هلال احمر که برای نجات جان فردی حادثه دیده به داخل چاه رفته بودند، عنوان کرد: کرد: زبان از توصیف فداکاری‌ها و خدماتی که این دو عزیز برای رضای خدا به مردم ارائه کردند قاصر است. این دو جوان، سودایی به جز خدمت به مردم نداشتند و همیشه آماده بودند که در هر لحظه به کمک مردم آسیب دیده بشتابند.

دفاع و محافظت از مردم در سنگری متفاوت

وی ادامه داد: این دو شهید، خدمت داوطلبانه را وظیفه خود می‌دانستند و برای دستگیری از مردم سر از پا نمی‌شناختند. ما شبیه این دو عزیز در جای جای کشور داشته و داریم که هر زمان در یک جبهه و در سنگری متفاوت جوانان و داوطلبان ما از جان مردم دفاع و محافظت می‌کنند.

دکتر ضیائی با بیان اینکه حضور خانواده دو شهید امدادگر زنجانی را در جلسه شورای عالی جمعیت که مرجع حاکمیت هلال احمر است ارج می‌نهیم، فقدان این دو عزیز را به خانواده آنها و به مجموعه هلال احمر تسلیت گفت و افزود: از طرفی جا دارد شهادت این دو جوان را به خانواده آنها و جمعیت هلال احمر برای پرورش و تربیت چنین جوانان غیوری که دلاورانه جان خودشان را در طبق اخلاص گذاشتند، تبریک بگوییم.

دو شهید زنجانی، آموزش دیده و از زبده‌ترین نیروهای امدادی هلال احمر بودند

رئیس جمعیت هلال احمر با یادآوری اینکه زمانی که حادثه‌ای رخ می‌دهد، کمیته‌ای تشکیل و ابعاد مختلف حادثه بررسی می‌شود، افزود: این سازمان، یک سازمان داوطلبانه است و تمام داوطلبان هلال احمر آموزش دیده هستند. این دو شهید نیز آموزش دیده و ورزیده و در واقع از زبده‌ترین نیروهای موجود هلال احمر در منطقه زنجان بودند و درجه نجاتگری نیز داشتند.

دکتر ضیائی ادامه داد: کمیته‌ای در جمعیت تشکیل شده که شرایط را برای احتساب شهدای امدادگر به عنوان شهید خدمت فراهم کند. تمام تلاش ما این است که پیگیر حقوق این عزیزان باشیم که بالاترین سرمایه خود یعنی جانشان را در راه خدمت داوطلبانه به مردم فدا کردند.

ایثار و عشق شهدای امدادگر، کمتر از ایثار شهدای جنگ تحمیلی نیست

شهبازی؛ عضو شورای عالی جمعیت هلال احمر و منتخب استان زنجان نیز در این جلسه اظهار کرد: به نوبه خود و از طرف مردم زنجان، شهادت این دو عزیز را به خانواده آنها تسلیت می‌گویم. ایثار و عشق این دو عزیز، از ایثار شهدای جنگ تحمیلی کمتر نیست. این شهیدان با عشق خدمت به مردم و نجات جان انسان‌ها، فعالیت داوطلبانه در هلال احمر را انتخاب کردند و تجلیل مردم زنجان، نشانگر قدردانی از این عزیزان بود.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد راه این دو شهید الگویی باشد برای تمام کسانی که بدون نام و نشان در حال خدمت به مردم این کشورند.

جمهوری اسلامی به یمن و برکت وجود شهدا پابرجاست

امیر نوری؛ عضو دیگر شورای عالی جمعیت هلال احمر نیز در این جلسه اظهار کرد: افراد بی شماری هستند که این سرزمین مرهون حضور و وجود آنهاست. کسانی که در بلایا، حوادث و سوانح و در مواقع از جان گذشتگی، مادیات و این زمین را رها کرده و جان خود را فدای مردم سرزمینشان می کنند؛ کسانی که دنیا را فراموش کرده و آخرت را دریافته‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، وی افزود: جمهوری اسلامی به یمن و برکت وجود چنین افرادی و همچون شهید حججی و شهدای بی شمار دیگری که در جنگ تحمیلی دادیم، پابرجاست.

 

 

کواد | درج آگهی رایگان | طراحی سایت در شیراز | ساعت مردانه


نوشته شده توسط:سعید شجاعی - 147 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 9
برچسب ها:
دیدگاه ها