اخبار ورزشی

سومین پیروزی متوالی تیم ملی والیبال ایران

نوزدهمین دوره رقابت‌های والیبال قهرمانی جهان به میزبانی دو کشور بلغارستان و ایتالیا  در حال پیگیری است. تیم ملی ایران پس از پیروزی مقابل تیم‌های پورتوریکو و بلغارستان، امروز (شنبه) در سومین دیدار خود به مصاف تیم کوبا رفت و با نتیجه ۳ بر یک ضمن شکست کوبا برای نخستین بار در مسابقات قهرمانی جهان به سومین برد متوالی خود دست یافت و در صدر جدول گروه D قرار گرفت. رقابت‌های قهرمانی جهان والیبال هر چهار سال یکبار برگزار می‌شود و پس از المپیک دومین رویداد مهم در والیبال است.

سعید معروف، امیر غفور، میلاد عبادی پور، محمد جواد معنوی نژاد، علی شفیعی و سید محمد موسوی  شروع کنندگان ایران بودند و در طرف مقابل نیز هرناندز، رودریگز، سوارز، آردوندو، آلونسو و کاسترو برای کوبا به زمین رفتند.

در ست نخست شاگردان ایگور کولاکوویچ شروع خوبی نداشتند و از ابتدای بازی، کوبا اختلاف امتیاز خوبی را ایجاد و در نهایت با اختلاف ۸ امتیاز ملی پوشان ایران را شکست داد. در ست دوم املی پوشان ایران بودند که با تسلط بر بازی ست نخست را جبران و ۲۵ بر ۱۸ حریف را شکست و کار را در ست شماری برابر کردند. در ست سوم نیز کوبا بازی تقریبا برابری با ایران داشت اما  این ست را با اختلاف ۳ امتیاز به ایران واگذار کرد. در ست چهارم ایران نیز موفق شد کوبا را شکست دهد تا درر مجموع ۳ بر یک پیروز بازی شود.

نتایج ست شماری:
ست نخست: ۲۵ بر ۱۷ به سود کوبا
ست دوم: ۲۵ بر ۱۸ به سود ایران
ست سوم: ۲۵ بر ۲۲ به سود ایران
ست چهارم: ۲۵ بر ۱۹ به سود ایران

شاگردان ایگور کولاکوویچ در گروه D رقابت‌ها با تیم‌های پورتوریکو، بلغارستان، کوبا، لهستان و فنلاند همگروه هستند. در سومین بازی مرحله گروهی، تیم بلغارستان با شکست پورتوریکو به دومین پیروزی خود رسید و با ۶ امتیاز در جایگاه سوم جدول رده بندی قرار گرفت. لهستان و فنلاند نیز آخرین بازی امروز در گروه D  را برگزار خواهند کرد. ایران با پیروزی مقابل کوبا با ۹ امتیاز و یک بازی بیش تر نسبت به لهستان در صدر گروه D قرار گرفت.

تیم ملی فردا (یکشنبه) استراحت دارد و دوشنبه دیداری سخت مقابل لهستان خواهد داشت.

رقابت‌های قهرمانی جهان والیبال هر چهار سال یکبار برگزار می‌شود و تیم ملی ایران که در سال‌های ۱۹۷۰، ۱۹۹۸، ۲۰۰۶، ۲۰۱۰ و ۲۰۱۴ حضور داشته است موفق شد در دوره گذشته عنوان ششمی را کسب کند که بهترین مقام کسب شده در ادوار رقابت‌های قهرمانی جهان برای والیبال ایران بوده است.

برنامه دیدارهای ایران در مرحله گروهی:
ایران – لهستان، دوشنبه، ساعت ۲۲:۰۰
ایران – فنلاند، سه شنبه، ساعت ۱۸:۳۰

۲۴ تیم حاضر، در چهار گروه ۶ تیمی حضور دارند و در پایان مرحله نخست، ۱۴ تیم برتر از ۳۰ شهریور رقابت خود را در مرحله دوم آغاز خواهند کرد و در نهایت قهرمان نوزدهمین دوره مسابقات قهرمانی جهان هشتم مهر ماه مشخص می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + بیست =