اخبار سیاسیاخبار ویژه

رژیم صهیونیستی برای حداقل‌های حقوق بشر هم ارزشی قائل نیست

محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت در نشست خبری با اشاره به برخی حوادث بین المللی از جمله انتقال سفارت آمریکا به قدس و تصمیم ترامپ برای خروج از برجام، اظهار داشت: نخست رفتار غیر عقلانی و غیر سیاسی ترامپ در خروج از برجام بود که عکس العمل آن بلافاصله از سوی رئیس جمهور داده شد.

وی افزود: رخداد دیگر مربوط به جنایات بزرگ و خونینی است که از سوی رژیم اشغالگر با حمایت همه جانبه آمریکا در فلسطین در حال وقوع است، ظرف چند روز گذشته دست این دو رژیم به خون ٥٩ نفر از فلسطینی آغشته و ٢٧٧١ نفر نیز مجروح شدند.

نوبخت تاکید کرد: دولت جمهوری اسلامی ایران ضمن محکومیت شدید این جنایات از مجامع جهانی بویژه شورای امنیت سازمان ملل انتظار دارد تا نسبت به این اقدامات از سوی رژیم صهیونیستی و حمایت آمریکا به نحو مناسبی عکس العمل نشان دهند. قطعا وجدان بیدار جهانی نظاره گر این اتفاقات است. رژیم هایی که در ادعا مطالبی را بیان می کنند اما در عمل برای حداقل های حقوق بشر ارزشی قائلی نیستند.

وی با بیان اینکه بارها رهبری نسبت به مردان دیپلماسی ما به نیکی یاد کردند، گفت: تاریخ روحانی را به خاطر شجاعت و خدمتی که در این مقطع به کشور کرد، تکریم خواهد کرد.

نوبخت در پاسخ به سوالی در خصوص افزایش نرخ ارز در بانکها، تصریح کرد: اینکه در بانکها غیر از نرخ ٤٢٠٠ تومانی ارز دیگری ارائه شود قطعا نادرست است و اگر چنین چیزی بوده قطعا گزارش بدهید.

در بحث مقابله با پولشویی بر اساس سیاست های خودمان اقدام می‌کنیم

سخنگوی دولت در خصوص گزارش کمیسیون تحقیق و تفحص مجلس در مورد دو تابعیتی ها، اظهار داشت: وزارت اطلاعات از سوی دولت موظف به پیگیری این مسئله بود. دولت با توجه به قانون، اقدام خودش را انجام می‌دهد و هر موردی هم وجود داشته باشد برابر قانون با آن برخورد خواهد کرد.

وی در مورد وجود نام فرزندان برخی از مسئولین در لیست دو تابعیتی ها، گفت: سربسته می‌گویم که بخشی از ابزارهایمان را سوزاندیم. وقتی در تحریم هستیم از مسیر اصلی نمی‌توان کاری از پیش برد و گاهی به علت بغضی که عده ای نسبت به دولت دارند به منافع ملی ضربه می زنند.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + 3 =