اخبار فرهنگی

رشد ۴/۳۳درصدی ورود گردشگران خارجی به کشور در سال ۹۶

محمد ثابت اقلیدی  افزود: در سال ۱۳۹۵، ۴میلیون و ۹۰۱هزار و ۸۴ گردشگر خارجی به کشور وارد شدند که این رقم در سال گذشته به ۵میلیون و ۱۱۳هزار و ۵۲۴ نفر افزایش یافت که تراز ۲۱۲ هزار و ۴۴۰ نفر و رشد ۴/۳۳درصد را نشان می دهد.

او افزود: از این تعداد ۷۰/۷۵درصد گردشگران ورودی به کشور در سال گذشته را مرد و ۲۹/۲۳ درصد را زن تشکیل می دهد و از کشورهای مختلف از جمله کشورهای حوزه خلیج فارس، کشورهای آسیایی و اروپایی به ایران سفر کردند.

ثابت اقلیدی ادامه داد: عراق، آذربایجان، افغانستان، ترکیه، پاکستان، ترکمنستان، بحرین، کویت،هندوستان، چین و آلمان ۱۱ کشور اول مبدأ گردشگر ورودی به کشور در سال گذشته هستند.

او تصریح کرد:  ایران در سال گذشته همچنین میزبان گردشگرانی از کشورهای مختلف اروپایی بود که از آن جمله می توان به فرانسه، ایتالیا، هلند، انگلستان، اتریش، سوئد، اسپانیا، بلژیک، لهستان، دانمارک، یونان، جمهوری چک، پرتغال، رومانی، کرواسی و ایرلند اشاره کرد.

سرپرست دفتر برنامه ریزی و حمایت از توسعه گردشگری سازمان میراث فرهنگی ادامه داد: در سال گذشته گردشگرانی نیز از کشورهای حوزه تمدنی از منطقه از جمله کویت، امارات، عمان، قطر، عربستان، قزاقستان و بحرین به ایران سفر کردند.

ثابت در ادامه به تفکیک ورود گردشگران از سه مرز هوایی، دریایی و زمینی اشاره کرد و افزود: بیشترین گردشگران ورودی به ایران از مرز زمینی وارد کشور شدند.

او همچنین با اشاره به آمار گردشگران خروجی از کشور گفت: در سال گذشته، ۱۰میلیون و ۵۴۲هزار و ۹۵۲ نفر از کشور خارج شدند که از این تعداد ۴میلیون و ۵۷۸هزار و ۴۸ نفر گردشگر زیارتی بودند و بیش از ۲/۵ میلیون نفر از آنان در ایام اربعین حسینی به عتبات عالیات سفر کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *