رپورتاژ

دسگاه تصفیه آب

سلامت هر فردی با کیفیت آب آشامیدنی که در طول روز مصرف می کند رابطه ی مستقیم دارد از این رو دستگاه هایی با عنوان تصفیه آب در مدل های مختلف توسط برندهای گوناگونی نظیر آکواجوی، تک، روبن، فلر و .. تولید و به بازار عرضه می شوند. دستگاه تصفیه آب وسیله ای است که با روش های گوناگون علمی املاح مضر آب مانند ویروس، باکتری ها و ناخالصی ها مانند شن و ماسه را از آب جدا کرده و آبی سالم را جهت نوشیدن برای شما فراهم می آورد. اگر شما سلامت و بهداشت آب آشامیدنی برایتان اهمیت دارد، خرید دستگاه تصفیه آب خانگی بهترین گزینه می باشد. امروزه مدل های مختلفی از تصفیه آب در بازار و فروشگاه های اینترنتی موجود هستند که از نظر ظرفیت، اندازه، گارانتی و خدمات پس از فروش، برند سازنده، مشخصات فنی و سایر ویژگی ها با هم متفاوت هستند. این تفاوت ها همگی از عوامل تاثیر گذار بر قیمت تصفیه آب هستند و هم چنین از نکات مهم هنگام خرید تصفیه آب نیز محسوب می شوند. با مراجعه به سایت مرجع اسک به سرعت می توانید از مشخصات و لیست قیمت دستگاه تصفیه آب براساس مدلها و برندهای گوناگون مطلع و آگاه شوید.

انواع دستگاه تصفیه آب

دستگاه های تصفیه آب در مدل ها با ظرفیت و ظاهر های گوناگون در بازار موجود می باشند. دستگاه های تصفیه آب از نظر نوع سیستم تصفیه در دو نوع فیلتراسیون (UF) و اسمزمعکوس (RO) طراحی و تولید می شوند، نوع سیستم تصفیه از مهم ترین عواملی است که بر روی قیمت دستگاه تصفیه آب تاثیر می گذارد. کیفیت آب خروجی و همچنین مرغوبیت قطعات به کار رفته در دستگاه های تصفیه آب نوع اسمزمعکوس بهتر از نوع فیلتراسیون است و همین امر سبب افزایش قیمت تصفیه آب اسمزمعکوس می باشد. تصفیه آب از لحاظ نوع برند و مارک هم متفاوت هستند، نوع برند نشان دهنده کیفیت و مرغوبیت قطعات دستگاه است و هم چنین بر قیمت تصفیه آب بی تاثیر نیست. می توان گفت دستگاه تصفیه آب خانگی ساخت کشور تایوان با تحت لیسانس کشورهایی مثل امریکا و کانادا از بهترین دستگاه ها در ایران هستند که از معتبرترین برندها دستگاه های تصفیه آب سافت واتر  و دستگاه تصفیه آب آکوا می باشند  که دارای  استاندارد های جهانی NSF و WATER QUALITY  هستند.

فناوری های دستگاه تصفیه آب

شرکت های سازنده دستگاه تصفیه آب جهت افزایش کارایی، کیفیت و فروش بیشتر محصولات خود، امکانات و قابلیت هایی مختلفی را در دستگاه های تصفیه آب خود قرار می دهند از جمله این قابلیت های می توان به جلوگیری از نشست آب، گیج یا مانومتر، رنگ دستگاه، جنس و گنجایش مخزن آب، شیرمیکسر، شیربرقی، شیر تنظیم املاح تنظیم (TDS) و  نوع فیلتر اشاره کرد. میزان قابلیت ها بر قیمت تصفیه آب تاثیر می گذارد. مدل های دستگاه های تصفیه آب اسمزمعکوس به صورت ۶ مرحله ای کار تصفیه را انجام می دهند که فیلتر مرحله چهارم آنها ممبران که قلب این نوع دستگاه ها است و تا ۹۹ درصد قابلیت از بین بردن آلودگی و ذرات مضر آب را دارند ولی دستگاه های تصفیه آب فیلتراسیون ۳ و ۴ مرحله ای بوده و فقط املاح درشت مضر آب را می گیرند و قابلیت از بین بردن سختی و رسوبات آب را ندارند.

One Comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 4 =