دستگبری کلاهبردار بازرگانان و کارگردانان سرشناس

دسته: حوادث
بدون دیدگاه
چهارشنبه - ۲۵ مرداد ۱۳۹۶

فردی که با ادعای ارتباط تنگاتنگ با مقامات مهم دولتی، از تجار، بازرگانان و کارگردانان سرشناس مبالغ کلانی را کلاهبرداری کرده بود توسط ماموران پلیس امنیت عمومی ناجا دستگیر شد.

به گزارش ایسنا، چندی پیش در پی کسب خبری مبنی بر کلاهبرداری میلیاردی با جعل انتصاب به مقامات عالی رتبه کشوری و اطلاعاتی، رسیدگی به این پرونده در دستور کار پلیس امنیت عمومی ناجا قرار گرفت و با توجه به حساسیت موضوع، تیم مجربی از ماموران زبده این پلیس، تحقیقات خود را برای شناسایی و دستگیری متهم در دستور کار خود قرار دادند.

ماموران با انجام اقدامات اطلاعاتی و عملیاتی ، موفق شدند متهم به نام  علی محمد صدر محمدی معروف به میثم را شناسایی کنند. در تحقیقات پلیسی صورت گرفته مشخص شد، میثم به منظور جلب اعتماد طعمه هایش، مدعی شده بود که دارای گردش مالی بسیار بالایی است و می تواند در ازای دریافت مبالغ کلان میلیاردی ظرف مدت معین  70 الی 100 روز ماهیانه با سود 20 درصد، مبلغ مذکور را به آنها بازگرداند.

ارائه اوراق، مجوز و حساب های بانکی جعلی که نشانگر مبالغ کلان میلیاردی بود و نیز ادعایی مبنی بر ارتباط تنگاتنگ با سه ارگان مهم دولتی و پشتیبانی نهادهای مزبور از وی، از دیگر شگردهای متهم برای جلب اعتماد مال باختگان است. همچنین در ادامه تحقیقات مشخص شد اکثریت مال باختگان این پرونده، بازرگانان، تجار، کارگردانان و مقامات دولتی به نام و سرشناس هستند.

براساس گزارش سایت پلیس، ماموران پس از هماهنگی با مرجع قضائی، طی یک قرار صوری با میثم، وی را دستگیر و به مقر پلیس منتقل کردند که وی در تحقیقات منکر هر گونه انجام کلاهبرداری شد اما هنگام مواجه با مدارک و ادله پلیسی به جرم خود و کلاهبرداری به مبلغ پنج میلیارد تومان از بازرگانان و کارگردانان سرشناس اعتراف کرد. در بازرسی از مخفیگاه متهم نیز مقادیر زیادی اسناد، مدارک و اوراق جعلی به همراه قراردادهای مالی مربوط به مال باختگان کشف شد.

در ادامه رسیدگی به پرونده و شناسایی شکات و مال باختگان، دستور انتشار بدون پوشش تصویر متهم از سوی دادیار شعبه اول دادسرای عمومی و انقلاب شهید مقدس، صادر شد تا شکات و مالباختگان این پرونده برای پیگیری شکایت خود به دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه 33 شهید مقدس واقع در انتهای شمالی بزرگراه یادگار امام – جنب درب اصلی زندان اوین مراجعه کنند.

 

ساعت مردانه | درج آگهی رایگان | خرید آپارتمان در اصفهان | کواد


نوشته شده توسط:سعید شجاعی - 147 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 9
برچسب ها:
دیدگاه ها