اخبار بین الملل

حمله هوایی بیش از ۱۰۰ تفنگدار دریایی آمریکا در صحرای جنوبی سوریه

دو تن از مقامات دفاعی آمریکا به این خبرگزاری گفتند که بیش از ۱۰۰ تفنگدار دریایی آمریکا با پشتیبانی آتش توپخانه و با هدف ارسال یک «پیام قدرتمند» به روسیه مبنی بر عدم اعزام نیروهایش به داخل منطقه ای ممنوعه در مجاورت یک پایگاه نظامی آمریکا، حمله ای هوایی را در صحرای جنوبی سوریه آغاز کردند.

این نمایش قدرت در حالی صورت گرفت که سران سه کشور ایران، روسیه و ترکیه روز جمعه در تهران با یکدیگر دیدار و پیرامون تحولات کنونی جنگ سوریه گفتگو کردند.

گفتنی است که ارتش روسیه در دو فرصت جداگانه در ماه میلادی جاری (اول و ششم سپتامبر) به همتایان آمریکایی خود در مورد قصدشان برای اجرای عملیات نظامی در جنوب سوریه در نزدیکی پادگان «التنف»- محل استقرار نیروهای عملیات ویژه آمریکا- هشدار داد.

ناخدا «ویلیام اِربن» سخنگوی مرکز فرماندهی ارتش آمریکا در بیانیه ای مدعی شد: «آمریکا درصدد نبرد با روسها، دولت سوریه و یا سایر گروههایی که ممکن است در جنگ داخلی سوریه از این کشور حمایت کنند، نیست». وی در ادامه افزود که «آمریکا در تلاشهای خود برای نابودسازی داعش به هیچ کمکی احتیاج ندارد».

این در حالی است که بنابر گزارش سی اِن اِن، قرار است عملیاتی برای بیرون راندن تروریست ها توسط نیروهای ارتش سوریه و نیروهای روسیه در محل تلاقی مرز سوریه، عراق و اردن انجام شود؛ مناطقی که محل استقرار نیروهای نظامی آمریکا است.

این امر نگرانی فرماندهان نظامی آمریکا را به دنبال داشت تا جایی که در مورد عدم به چالش کشیدن حضور نظامی آمریکا در این منطقه به روسیه هشدار دادند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + شش =