اخبار ورزشی

ترابیان: ژاپن می‌خواست بازی با تیم ملی ایران را به تشنج بکشد

عباس ترابیان درباره رقابتهای جام ملتهای فوتسال آسیا در چین تایپه گفت: خوشبختانه تیم های حاضر در این رقابتها با قدرت ظاهر شده و رو به رشد بودند. کشوری مانند میانمار که موفقیت و رشدش مرهون مربیان ایرانی بود به شکل مطلوبی در این دوره از بازیها حضور پیدا کرد. کشور عراق نیز با استفاده از بازیکنان ایرانی که در لیگ های این کشور توپ می زدند، رشد و نمو بالایی داشت و عملکردش در این دوره از مسابقات کاملا مشخص بود.

وی ادامه داد: بسیاری از تیم ها  مانند تایلند، ازبکستان و ژاپن جزو بزرگان آسیا هستند اما هیچکس فکر نمی کرد که تایلند را با نتیجه مقتدرانه ۹ بر یک شکست دهیم. در واقع عبور از تایلند پیام جدی  برای تیم های دیگر بود. تیم ازبکستان با تمام تدابیری که اندیشیده بود، نهایتا بازی را واگذار کرد اما نکته جالبی که در پایان بازی و مصاحبه های سرمربیان تیم ها شاهد بودیم، این بود که  هم تایلند و هم ازبکستان از نوع رقابت با ایران راضی بودند. ایران به عنوان یک تیم بسیار برتر از تیم های فوق بود.

رئیس کمیته فنی و توسعه درباره دیدار برابر ژاپن گفت: تیم ژاپن در شروع بازی از بازیکنان خود خواسته بود که محکم بازی کنند و از طریق ایجاد تشنج، تشکیلات منسجم تیم ایران را دچار تغییر و تحول کنند اما  بچه ها و کادر فنی توانستند با تدابیر و برنامه های مختلف به پیروزی برابر این تیم برسند. فوتسال مدرن را از بازیکنان ایران با صلابت و دقت عمل شاهد بودیم.

ترابیان در پایان گفت: ما هدفمان این است که در جام جهانی ۲۰۲۰ حضوری مقتدرانه داشته باشیم و درخشان تر از کلمبیا ظاهر شویم. خوشبختانه شرایط بسیار مطلوب روحی و روانی در تیم ملی فوتسال حاکم است. بچه ها این شانس را داشتند که رئیس فدراسیون فوتبال از زوریخ به چین تایپه سفر کرد و حضورش باعث شد تا روحیه مضاعفی به بازیکنان تزریق شود.

 

 

همایش | کواد کوپتر دوربین دار ارزان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *