رپورتاژ

تابلوسازی ایران و طراحان گرافیک

مسلما این روزها تاثیر گرافیک را بیش از پیش در جوامع بشری و صنعت تابلوسازی می بینید. در واقع گرافیک یکی از هنرهای تجسمی است که فناوری را در کنار اشکال گرافیکی به یک جلوه‌ی بصری خاص تبدیل می‌کند. جالب است بدانید گرافیک زاده‌ی اروپا می باشد و نقشی مثبت را از دیرباز تا کنون ایفا می کند.در کسب و کارها نیز امروزه نشانه‌های تصویری و آنچه که جلوه ی بصری را برای بیننده ایجاد می کند، بسیار اهمیت دارد. از این رو افراد با تکیه بر این آیتم، در جهت تبلیغات اقدام می نمایند. تابلو سازی نیز صنعتی است که با ایجاد یک جلوه بصری در ابعاد بزرگ توانسته، اکثر افراد را به طرف خود بکشاند، بنابراین ایجاد یک طرح خوب و مناسب در اولویت است. منتها مطلب این بخش در رابطه با نقش طراحان گرافیک در تابلوسازی ایران است که در ادامه به آن می پردازیم.

 

تابلوسازی در ایران

مسلما شما هم در مسیرهای رفت و آمدتان در سطح شهر، تابلوسازی های زیادی را می بینید که با رسیدن به هرکدام از آنها،برای چند ثانیه هم که شده به آنها خیره می شوید، حال برخی از تابلوسازی ها  برایتان جالب تر و از برخی هم بی توجه رد می شوید. تابلو سازی تبلیغاتی در ابعاد بزرگ چه به صورت بیلبورد و چه به صورت تابلو مغازه و به طور مثال تابلوسازی حروف برجسته مثل تابلو چلنیوم اگر از یک طراحی منحصر به فرد و زیبا ساخته شده باشند، نه تنها این نوع تابلوسازی در زیباسازی شهر موثر هستند، بلکه در هر کسب و کاری هم، به رشد فروش و افزایش مشتریان کمک می کند. از این رو نقش طراحان گرافیک قدری سخت تر از قبل می شود. چرا که یک طراح تمام عیار می تواند با کمی خلاقیت و نوآوری، طرحی از تابلوسازی را خلق کند که کم نظیر باشد و کارفرما را به هدف خود برساند. یک طراح حرفه ای می تواند تمامی آنچه در ذهن است را به گونه ی هوشمندانه با اشکال گرافیکی به یک طرح واقعی تبدیل کند که در کوتاه ترین زمان، نظر هزاران بیننده را به خود جلب نماید.

طراحی تابلوسازی

تابلو سازی انواع مختلفی دارد منتها چیزی که در تمام انها مشترک است، طراحی در تابلوسازی است. طراحی در تابلوسازی بایستی مطابق با یکسری استانداردها باشد تا به یک نتیجه‌ی مثبتی دست پیدا کند. لازم است بدانید: این تابلوسازی قرار است در معرض دید صدها نفر در طول روز قرار گیرد، هنگامیکه طرحتان هوشمندانه باشد می تواند به راحتی آدم ها را به طرف خودش جذب کند و به معرفی شما بپردازد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *