بک لینک چیست ؟

دسته: آموزش سئو
بدون دیدگاه
جمعه - ۲۱ مهر ۱۳۹۶

 

بک لینک یا لینک ورودی ، پیوند هایی هستند به صفحه‌ ای از سایت شما که در صفحه یا صفحاتی از یک سایت دیگر قرار میگیرند و باعث انتقال هدفمند کاربران و موتورهای جستجو به سایت شما خواهند شد.

 

بک لینک ها دو نوع هستند فالو ( dofollow ) و نوفالو ( nofollow ) . اما فالو و نوفالو به چه معناست ؟

خاصیت rel یک پارامتر است که گوگل از طریق آن لینک ها را به دو دسته تقسیم میکند: لینک های دارای rel=”nofollow” از دید گوگل به صورت کد html ساده ترجمه شده و خزنده های گوگل آنها را دنبال نمیکنند اما لینک هایی که مقدار rel=”dofollow” را داشته باشند مستقیماً مورد توجه گوگل بوده و خزنده گوگل به محض دیدن این لینک ها به دنبال کردن آنها خواهد پرداخت. البته لازم به ذکر است که این مورد به معنی بی ارزش بودن بک لینک Nofollow نیست. به صورت پیشفرض هر لینکی dofollow خواهد بود مگر اینکه لینک مورد نظر دارای مقدار rel=”nofollow” پس درج خاصیت rel=”dofollow” ضروری نیست.

 

لینک های طبیعی و لینک های با هدف سئو

بشتر لینک ها با هدف سئو و بهبود رتبه در گوگل ایجاد می شود . که البته استفاده بیش از حد این اینگونه لینکها باعث ایجاد مشکلاتی برای وبسایت شما خواهد شد چرا که گوگل دارای الگوریتم های زیادی برای شناسایی اینگونه لینک ها بوده و در صورتی که سایت شما با این عنوان شناسایی شود ممکن است جریمه های سنگینی شامل حال سایتتان شود.

نقطه مقابل لینک هایی که با هدف سئو ایجاد می شوند لینک های طبیعی هستند؛ لینک هایی که بدون دخالت شما و از طریق سایرین برای وبسایتتان ایجاد می شود. این لینک ها بیشترین و بهترین تاثیر در بهبود رتبه گوگل سایتتان را دارند. به عنوان مثالی از اینگونه لینک ها میتوان به بازنشر کردن مقاله ای از وبسایت شما در وبلاگ های مرتبط و درج لینک به وبسایت شما اشاره کرد.

بک لینک ها می تواند از صفحات داخلی سایتتان ایجاد شود که در این حالت نیز برای بهتر شدن جایگاه سایتتان در گوگل تاثیر دارند.

 

ما برای افزایش بک لینک های سایتتان دو پیشنهاد برای شما داریم . اول این که از سامانه بک لینک رایگان ایران رادا هر هفته برای خود بک لینک رایگان بگیرید.و دوم این که با سفارش خبر رپورتاژ و درج لینکتان در محتوایی مرتبط یک بک لینک با کیفیت و دائمی بگیرید.


نوشته شده توسط:سعید شجاعی - 50 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 143
برچسب ها:
دیدگاه ها
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...