اخبار استان ها

بحران آب در قزوین جدی است

حسن پسندیده با اشاره به آغاز هفته محیط زیست از ۱۵ تا ۲۱ خرداد ماه اظهار کرد: سازمان حفاظت محیط زیست به مناسبت این هفته برنامه‌های مختلفی را به صورت ملی در نظر گرفته و به استان‌ها ابلاغ کرده است.

وی با اشاره به شعار «حذف آلودگی پلاستیک» به عنوان شعار هفته محیط زیست، افزود: از آنجایی که پلاستیک‌ها تجزیه ناپذیر هستند و اثرات مخربی بر روی محیط زیست دارند باید توجه جوامع اجتماعی را نسبت به خطرات ناشی از پسماندهای پلاستیکی و آلودگی‌های محیطی جلب کنیم.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قزوین گفت: برای هفته محیط زیست در سطح استان برنامه‌های متفاوتی پیش بینی شده که می‌توان به برنامه‌های نظیر نشست با اصحاب رسانه، برگزاری میزگرد تخصصی در حوزه‌های مختلف محیط زیست با دستگاه‌های اجرایی، برگزاری تورهای بازدید از مناطق حفاظت شده استان برای علاقه مندان به طبیعت، پاکسازی طبیعت، برنامه تبلیغاتی در هفته محیط زیست در سطح شهر و سایت های مجازی ونشست خبری در صدا و سیما اشاره کرد.

پسندیده با اشاره به حوزه پسماند به عنوان یکی از موضوعات زیست محیطی بیان کرد: پسماندهای عادی شهرهای استان در سایت محمدآباد تجمیع می‌شوند و تنها تعداد اندکی از مناطق شهری باقی مانده که در ماه‌های آینده به صورت یک واحد زیر نظر شهرداری‌ها پردازش خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *