اخبار فرهنگی

«انسان در پی معنا» و «چیزی بیشتر از زندگی» در کتابفروشی‌ها

روانپزشک ویکتور فرنکل در جنگ جهانی دوم در چهار اردوگاه مختلف از جمله آشویتس اسیر بود، در حالی که والدین، برادرش و همسر باردارش کشته شدند. فرنکل بر مبنای تجربیات شخخصی خود و بیماران بی‌شمارش، استدلال می‌کند که ما نمی‌توانیم از رنج اجتناب کنیم اما می‌توانیم طرز مقابله با آن را به اختیار انتخاب کنیم.

کتاب «انسان در پی معنا» اثری است درباره جان به در بردن، با این وجود آنچه فرنکل در این کتاب نقل می‌کند، کمتر درباره مشقت‌ها و رنج‌هایش و آن‌چیزهایی است که از دست داده است؛ بلکه بیشتر درباره سرچشمه قدرتی است که باعث زنده ماندنش شد؛ این کتاب پس از گذشت ده‌ها سال به یکی از تاثیرگذارترین کتاب‌های آمریکا تبدیل شده است.

کتاب «انسان در پی معنا» در مجموعه جدید «کتاب‌های ذهن زیبا» از انتشارات «پندار تابان»، با ترجمه زهره زاهدی و در شمارگان ۲۰۰۰ نسخه و با بهای ۱۵ هزار تومان منتشر شده است.

از همین مجموعه کتاب «چیزی بیشتر از زندگی» هم با عنوان فرعی «در تکاپوی معنا» از سوی همین ناشر و با برگردان همین مترجم روانه بازار کتاب شده است. پشت جلد این اثر نیز که در شمارگان ۱۵۰۰ نسخه و با بهای ۱۲ هزار تومان چاپ شده، آمده است: کتابی متفاوت برای همه، بجز کسانی که به کلی وانهاده‌اند (حتی آنها هم ممکن است یواشکی از این کتاب لذت ببرند).

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *