اخبار فرهنگی

انتشار اولین کتاب‌های مجموعه «دیدآموزی» با ترجمه کامران غبرایی

«نگاه هنرمند» دفتر اول از مجموعه «دیدآموزی» است که در قطع جیبی، شمارگان ۱۱۰۰ نسخه و با بهای ۱۴ هزار و ۵۰۰ تومان منتشر و روانه بازار کتاب شده است. مخاطب از این دفتر می‌آموزد که چگونه جهان پیرامون را با نگاهی نو بنگرد و در میان اشیاء عادی و تکراری هنر بجوید.

پشت جلد این کتاب آمده است: اگر عزم یادگیری طراحی دارید، یا بر آن هستید که مهارت‌های رسم خود را بهبود بخشید، مجموعه دیدآموزی منبعی خواهد بود برای الهام‌گیری و تمرین‌های آسان این مجموعه شما را به شوق خواهد آورد تا برگ‌های دفتر طراحی‌تان را با پشت گرمی بیشتر و در زمانی کوتاه‌تر سیاه کنید. این دفتر به‌سان رویدادی است به جهان خیال تا از میان ابرها، بر رخ دیواره‌های سنگی، روی پاکت‌نامه و بر برگه‌های کاغذی منابعی ناب و الهام‌بخش بیابید. ۲۲ تمرین از پی مقاله‌ای کوتاه در انتظارتان است تا به کمکشان مهارت‌های خیال‌پروری و طراحی‌تان را بهبود بخشید.

«شگردهای طراحی» هم کتاب دوم از همین مجموعه است که با بهای ۱۳ هزار تومان منتشر شده است. هر دوی این کتاب‌ها را کامران غبرایی ترجمه کرده است.

پشت جلد این کتاب هم آمده است: مخاطب این کتاب به اندیشیدن به کنش طراحی به مثابه گونه‌ای زبان ترغیب می‌شود. اشاره، بساویدن، احساس کردن، خط‌خطی کردن و جنبیدن از جمله کنش‌هایی است که نویسنده کتاب به کمک‌شان مخاطب را به طراحی فرا می‌خواند. در پی مقاله‌ای کوتاه، ۲۲ تمرین ـ که هیچ کدام بیش از یک ساعت نمی‌پاید ـ در انتظارتان است تا به همراهشان مهارت‌های خیال‌پروری و طراحی‌تان را بهبود بخشید. درآمد پیتر ینی بر شگردهای طراحی هم ساده است و هم پرشور؛ هر آن که دل در گرو خلق دارد، با این تمرین‌ها به عالم اندیشه‌گری بصری سفر خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *