رپورتاژ

امنیت شبکه

امنیت شبکه چگونه کار می کند؟

امنیت شبکه ترکیبی از لایه های مختلف دفاع در لبه و در خود شبکه است. هر لایه امنیتی شبکه پیاده سازی سیاست ها و کنترل ها است. کاربران مجاز به دسترسی به منابع شبکه دسترسی دارند، اما هکر ها از دسترسی به منابع داخلی شرکت بلاک خواهند شد.

چگونه از امنیت شبکه بهره مند شویم؟

دیجیتال سازی دنیای ما را تغییر داده است. چگونه ما زندگی می کنیم، کار، بازی و یادگیری، همه تغییر کرده است. هر سازمانی که می خواهد امنیت شرکت اطلاعات ارتباطات، مشتریان و کارمندان را حفظ کند باید از شبکه خود محافظت کنند. امنیت شبکه همچنین به شما در محافظت از اطلاعات اختصاصی از حمله کمک می کند. در نهایت از شهرت شما محافظت می کند.

امنیت شبکه شامل سیاست ها و شیوه های اعمال شده برای جلوگیری و نظارت بر دسترسی غیرمجاز، سوء استفاده، اصلاح و یا انکار شبکه کامپیوتری و منابع دسترسی به شبکه می باشد.

ارائه راهکار های امنیتی شبکه و مجوز دسترسی به داده ها و اطلاعات در یک شبکه توسط مدیر شبکه تعیین و کنترل میشود.

کاربران از شناسه و رمز عبور یا سایر اطلاعات تایید اعتبار استفاده میکنند که اجازه دسترسی به اطلاعات و برنامه ها را در اختیار آنها می گذارد. امنیت اطلاعات شبکه، انواع مختلفی از شبکه های کامپیوتری را شامل می شود، هم عمومی و هم خصوصی، که در شغل های روزمره استفاده می شود؛ انجام معاملات و ارتباطات بین کسب و کار، سازمان های دولتی و افراد.

شبکه ها می توانند خصوصی باشند، مانند درون یک شرکت، و دیگران که ممکن است به دسترسی عمومی نیاز داشته باشند. امنیت شبکه در سازمان ها، شرکت ها و سایر نهادها دخیل است.

این عنوان را می توان اینطور توضیح داد: این روند ها شبکه را امن می کند و همچنین محافظت و نظارت بر عملیات انجام می شود. رایج ترین و ساده ترین راه برای محافظت از یک منبع شبکه با نامگذاری یک نام منحصر به فرد و رمز عبور مربوطه است… این تنها یک راه حل ساده است …!.

 کنترل دسترسی

هر کاربر نباید به شبکه شما دسترسی داشته باشد. برای محافظت از مهاجمان بالقوه، باید هر کاربر و هر دستگاه را شناسایی کنید. سپس میتوانید سیاستهای امنیتی خود را اجرا کنید. شما می توانید دستگاه های پایه ناسازگار را مسدود کرده یا فقط دسترسی محدودی به آنها بدهید. این فرایند کنترل دسترسی شبکه است یا NAC

نرم افزار آنتی ویروس و ضد ویروس

بدافزار،” به معنای “نرم افزارهای مخرب”، شامل ویروس ها، کرم ها، تروجان ها، رنج و نرم افزارهای جاسوسی می باشد. گاهی اوقات نرم افزارهای مخرب یک شبکه را آلوده می کنند، اما چند روز یا حتی هفته ای غیر فعال می شوند.

 نه تنها برای ورود به سیتم بدافزار اسکن میکند، بلکه همچنین به طور Antimalware بهترین برنامه های

مداوم فایل ها را دنبال میکنند تا ناهنجازی ها را پیدا کنند و در نهایت نرم افزار های مخرب را شناسایی و حذف میکنند.

 موارد دیگری که کوشا شبکه در مورد امنیت شبکه انجام خواهد داد شامل موارد زیر می باشد:

تنظیمات امنیتی برنامه ها

تحلیل رفتاری شبکه و نرم افزار های مربوطه

پیشگیری از دست رفتن اطلاعات

تنظیمات امنیتی ایمیل ها

دیواره آتش یا همان فایروال

سیستم های پیشگیری از نفوذ

امنیت سخت افزار های موبایل

تقسیم بندی شبکه

اطلاعات امنیتی و مدیریت رویداد ها

VPN

تنظیمات امنیتی وب

تنظیمات امنیتی شبکه های وایرلس

و ده ها مورد امنیتی دیگر

شرکت کوشا شبکه در زمینه تخصصی امنیت شبکه توانسته است به شرکت ها و سازمان های متوسط و بزرگ مشاوره و خدمات بسیار نوینی ارائه دهد و مشتریان خود را از استرس نگران کننده امنیت اطلاعات و ارتباطات رها کند.

مثل یک همسایه‌ی خوب، کوشا شبکه در کنار شماست

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *