اخبار فرهنگی

افتتاح نمایشگاه معرفی تاریخ و هنر اروپا در ایران

محمد حسن طالبیان درباره افتتاح نمایشگاه ــ موزه آثار باستان‌شناسی و هنر سرزمین هلند به‌روایت موزه درنتس اظهار داشت: این نمایشگاه پیشنهاد موزه درنتس هلند بود که یک سال قبل مطرح شده بود، و تصمیم بر این بود که این نمایشگاه متفاوت برپا شود.

معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ادامه داد: به هر حال همیشه دیپلماسی فرهنگی بر هر دیپلماسی دیگری پیروز می‌شود و مؤلفه فرهنگ صلح نیز بهترین شاخصه دیپلماسی فرهنگی است.

طالبیان تصریح کرد: پیشنهاد می‌شود که همه موزه‌های کشور و همچنین موزه‌های خصوصی و مجموعه‌داران ایرانی با موزه‌های جهان همکاری متقابل داشته باشند.

معاون سازمان میراث فرهنگی با اشاره به اینکه نمایشگاه ــ موزه آثار باستان‌شناسی و هنر سرزمین هلند به‌روایت موزه درنتس باعث آشنایی بیشتر ایرانیان با فرهنگ اروپایی می‌شود، عنوان کرد: یکی از مهمترین آثار نمایشگاه ــ موزه آثار باستان‌شناسی و هنر سرزمین هلند به‌روایت موزه درنتس دارای قدمتی بالغ بر ۵۰ هزار سال است.

طالبیان همچنین خاطرنشان کرد: متعاقباً با استقبال موزه‌های جهان برای برپایی نمایشگاههای موزه‌ای؛ مسلماً در فرآیند پیشِ‌رو شاهد توسعه میدان مشق و موزه ملی خواهیم بود.

وی خاطرنشان کرد: امروز خوشبختانه در مرحله‌ای هستیم که برخی از کشورها برای ایجاد موزه دائمی در ایران تمایل دارند و ازاین‌رو در حال تلاش برای آماده‌سازی برخی از اماکن مانند میدان مشق برای اجرای این مهم هستیم که این اعلام آمادگی و تمایل نشان‌دهنده دیپلماسی موفق ایران در حوزه فرهنگ است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + سه =