ادامه جست‌وجوها برای یافتن مفقودی‌های سیل در گلستان و خراسان رضوی

دسته: حوادث
بدون دیدگاه
چهارشنبه - ۲۵ مرداد ۱۳۹۶

مدیر کل هماهنگی عملیات سازمان امداد و نجات هلال احمر از ادامه عملیات جست‌وجو برای یافتن مفقودی‌های سیل شمال شرق کشور در دو استان گلستان و خراسان رضوی خبر داد.

حسین درخشان در گفت و گو با ایسنا، در مورد امدادرسانی امدادگران هلال احمر به مناطق سیل‌زده در استان‌های شمال‌شرقی کشور، گفت: امدادرسانی در استان‌های گلستان و خراسان رضوی ادامه دارد.

وی ادامه داد: در حال حاضر تیم‌های جست و جو در استان گلستان به دنبال یافتن یک نفر مفقودی هستند. همچنین در خراسان رضوی چهار نفر مفقودی اعلام شده که البته این آمار قطعی نیست و جست و جو برای یافتن مفقودی‌ها ادامه دارد.

درخشان با اشاره به عملیات امدادگران در استان خراسان رضوی عنوان کرد: با توجه به اینکه مسیر آب به سمت خارج از کشور است، جست و جو تا مرزهای ترکمنستان هم انجام شد.

به گفته مدیر کل کنترل هماهنگی عملیات سازمان امداد و نجات، برای اینکه جست و جو به نتیجه برسد از سگ‌های زنده یاب نیز استفاده شد.

وی در مورد خسارات ناشی از سیل گفت: در این سیل خسارات مالی چندان زیاد نبود و محل سکونت مردم با مشکل چندانی مواجه نشد اما متاسفانه تلفات نسبتا زیاد بود.

مدیر کنترل هماهنگی عملیات سازمان امداد و نجات هلال احمر در مورد امدادرسانی به حادثه‌دیدگان نیز اظهار کرد: بین حادثه‌دیدگان مواد غذایی مورد نیاز توزیع شد و همچنین آنهایی که محل سکونتشان دچار مشکل شده بود، اسکان اضطراری داده شدند.

درخشان در مورد آغاز عملیات بعد از وقوع سیل نیز عنوان کرد: با توجه به اینکه نیروهای امدادی پیش از سیل آمادگی داشتند، چند ساعت بعد از پایان بارندگی‌ها امداد هوایی هم آغاز شد و 9 نفر توسط بالگرد نجات و به مکان امن منتقل شدند.

کواد | کابینت | درج آگهی رایگان | خرید بلیط هواپیما


نوشته شده توسط:سعید شجاعی - 147 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 8
برچسب ها:
دیدگاه ها