اخبار بین الملل

آمانو با پوتین دیدار کرد

کرملین با انتشار عکسی در توئیتر از دیدار «یوکیو آمانو» مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی با «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهوری روسیه، در سوچی خبر داد.

پیشتر اعلام شده بود که آمانو برای گفتگو با پوتین در خصوص برجام به روسیه سفر می کند.

از جرئیات دیدار رئیس جمهوری روسیه و مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی خبری منتشر نشده است.

با توجه به خروج آمریکا از برجام و احتمال تضعیف این توافق بین المللی رایزنی های بین المللی گسترده ای در خصوص آن آغاز شده است.

در همین رابطه، «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه، امروز پس از دیدار با «محمد جواد ظریف» وزیر خارجه ایران، گفته بود: لازم است تا از وارد شدن تهدیدهای جدید به «رژیم منع اشاعه» جلوگیری کنیم. روسیه و سایر امضا کنندگان برجام منافعی را در این توافق دارند که باید به صورت مشترک از آن دفاع کنیم.

وزیر خارجه روسیه در ادامه افزود: در روزهای آینده با همه امضا کنندگان برجام البته به غیر از آمریکا که از این توافق جدا شده، رایزنی می کنیم.

وزیر خارجه ایران جهت رایزنی با همتایان خود در خصوص برجام روز گذشته به چین سفر کرده و امروز در مسکو با مقامات روسی دیدار کرده است.

در همین راستا ظریف قرار است فردا سه شنبه در بروکسل با وزیران خارجه سه کشور اروپایی امضا کننده برجام یعنی انگلیس، آلمان و فرانسه و همچنین «فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا دیدار و رایزنی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *