اخبار بین الملل

آزادسازی ۲۰۰۰ کیلومتر مربع از لوث داعش

منابع سوری از پیشروی نیروهای ارتش سوریه در عمق بادیه السویدا خبر دادند و اعلام کردند که داعش در منطقه محدودی پس از آزادسازی بخش اعظم صحرای السویدا تحت محاصره است.

این منابع بیان کردند: ساعات اندکی تا دست دادن(ملحق شدن) نیروهای عملیات کننده در بادیه السویدا با نیروهای پیشروی کننده از محور القصر شنوان باقی مانده است و پس از آن صحرای شرقی السویدا به عنوان منطقه خالی از داعش اعلام خواهد شد و همه یگانهای ارتش سوریه در عمق صحرای سوریه به سوی منطقه التنف پیشروی خواهند کرد.

به گفته این منابع؛ عملیات در حال حاضر در منطقه میان صحرای السویدا و حومه دمشق انجام می شود که در امتداد مرز با اردن در مجاورت صحرای حمص تا سمت شرق یعنی مثلث سوری-عراقی-اردنی است.

این منابع بیان کردند: تروریستهای تکفیری در منطقه محدودی در صحرای سویدا در محاصره هستند و راه فراری ندارند و از همین رو به نبرد سنگین با ارتش سوریه روی آورده اند و با موشک و شمار زیادی از تک تیراندازان و نیز خودروهای بمبگذاری شده و عوامل انتحاری یورش می برند.

نیروهای ارتش سوریه بر تل علم مسلط شده و منطقه ارض الکراع را پاکسازی کرده اند. تاکنون شمار زیادی از داعشی ها کشته شده اند.

به گزارش منابع سوری؛ تمرکز عملیاتی در حال حاضر بر آزادسازی منطقه قبر الشیخ حسین به عنوان مقدمه ای برای دست دادن با نیروهای پیشروی کننده از محور القصر شنوان در حومه شمالی السویدا و قطع آخرین خطوط امداد داعش از حومه شرقی تا حومه شمالی و غلبه بر آخرین مواضع داعش در این منطقه و ادامه عملیات نظامی در عمق به سوی منطقه التنف است.

منابع نظامی سوری اعلام کردند که طی روزهای گذشته بیش از ۲۰۰۰ کیلومتر مربع از صحرای سوریه را پس از غلبه بر داعشی هایی که در آن کمین گرفته بودند و از آن برای حمله به استان السویدا استفاده می کردند، مسلط شده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + 15 =